Стефанішина на засіданні Ради Україна-НАТО презентувала оновлений план реформ

Стефанішина на засіданні Ради Україна-НАТО презентувала оновлений план реформ

Укрінформ
Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на засіданні Ради Україна-НАТО презентувала оновлений план політичних, безпекових, оборонних реформ, повʼязаних із НАТО.

Про це урядовиця повідомила в соцмережі Х, передає Укрінформ.

“Провела перше засідання Ради Україна-НАТО для виконання рішень Вільнюського саміту. Випереджаємо терміни. Україна представила оновлений план політичних/безпекових/оборонних реформ (aANP), пов’язаних з НАТО, з пріоритетним фокусом на прозорості та сумісності”, – зазначила Стефанішина.

Відповідно до повідомлення Урядового порталу, пріоритетами адаптованої Річної національної програми (аРНП), зокрема, є реформування сектору безпеки і оборони України на засадах демократичного цивільного контролю з метою досягнення повної взаємосумісності з Альянсом.

Ключові зусилля будуть сконцентровані на таких напрямках, як ефективний цивільний контроль над силами безпеки та оборони, забезпечення доброчесності, прозорості, підзвітності, трансформація оборонної політики та планування, досягнення взаємосумісності з НАТО, модернізація систем управління та контролю, удосконалення системи стратегічних комунікацій, подальший перехід на стандарти НАТО, цифрова трансформація, кібербезпека, інформаційна безпека та обмін інформацією, трансформація оборонної промисловості та впровадження сучасних технологій та управління ресурсами та розширення можливостей у сфері реабілітації та реінтеграції ветеранів війни.

Віцепрем'єрка відзначила, що Україна пропонує перейти від практики щорічного звітування з виконання аРНП до постійних консультацій зі стороною НАТО у питанні реалізації програми в межах роботи Ради Україна-НАТО. Розгалужена структура, теж узгоджена сьогодні, має забезпечити ефективну, постійну роботу Ради, наголошено в повідомленні.

Вона також поінформувала, що союзники по НАТО зроблять свій внесок в українських план реформ і до кінця 2023 року держава почне впроваджувати заходи, які наблизять до членства в Альянсі.

Крім того, за словами віцепремʼєрки, на засіданні було погоджено комплексне формування підструктур Ради Україна-НАТО для забезпечення її роботи 365/7, а також презентовано пріоритетні проєкти в рамках Комплексного пакету допомоги (сумісність, закупівлі, розмінування, соціальна адаптація).

Читайте також: Стефанішина обговорила з представниками НАТО й США співпрацю та прогрес реформ

Насамкінець Стефанішина зауважила, що деякі країни Альянсу оголосили про додаткові фінансові внески для проєктів Комплексного пакету допомоги.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Стефанішина провела низку двосторонніх зустрічей на полях Варшавського безпекового форуму, які стосувалися співпраці з НАТО та прогресу реформ України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-