Китай готовий робити конструктивний внесок у вирішення «української кризи»

Китай готовий робити конструктивний внесок у вирішення «української кризи»

Укрінформ
Китай готовий підтримувати всі мирні ініціативи для вирішення війни, яку КНР продовжує називати «українською кризою», але вони мають базуватися на дипломатії та мирних переговорах.

Про це заявив заступник голови КНР Хань Чжен під час дебатів Генеральної Асамблеї, повідомляє Укрінформ.

«Китай підтримує всі зусилля, які сприяють для мирного вирішення «української кризи» і готова відігравати конструктивну роль для якнайшвидшого досягнення миру, - сказав Хань, додавши, що «негайне припинення бойових дій і відновлення мирних переговорів є єдиним шляхом вирішення «української кризи»».

Читайте також: Китаю варто переконувати Росію припинити війну в Україні - президент Євроради

Представник КНР зауважив, що безпека всіх держав взаємозв’язана, безпека одної країни вплив на інших. У Пекіні наполягають на тому, що всі питання треба вирішувати шляхом діалогу й консультації, враховуючи «законні безпекові занепокоєння» всіх країн.

При цьому заступник китайського лідера наголосив на необхідності поважати принципи суверенітету та територіальної цілісності всіх країн і дотримання принципів Хартії ООН. Захищати свій суверенітет і територіальну цілісність Китай готовий усіма силами.

«Є лише один Китай у світі, керівництво КНР – єдине законне керівництво, яке представляє весь Китай. Тайвань – невідмінна частина китайської території з прадавніх часів. Ніхто, жодна сила не повинна недооцінювати рішучість та силу китайського народу захистити свій суверенітет і територіальну цілісність. Реалізація повного возз'єднання – спільна мрія всіх китайців. Ми будемо всіма силами прагнути мирного возз'єднання», - заявив один з керівників КНР і запевнив, що його країна не вдаватиметься гегемонізму та експансії.

Читайте також: Заступник Сі Цзіньпіна заявив в ООН, що Китай і США мають врегулювати розбіжності і співпрацювати

Водночас Китай підтвердив заяву про неприпустимість ядерної війни та використання ядерної зброї. Хань підкреслив, що його країна є єдиною з п’яти постійних членів Радбезу ООН, хто оголосив зобов’язання не використовувати першою ядерну зброю, та запевнив, що незабаром КНР завершить ратифікацію Протоколу ООН щодо вогнепальної зброї.

Китай, за словами його представника, «протистоїть гегемонізму та політиці сили, ментальності часів холодної війни». Хань засудив запровадження «невеликою групою держав довільних, односторонніх і незаконних санкцій», які серйозно перешкоджають гармонії міжнародних відносин, закликавши світову спільноту рішуче цьому протистояти.

Читайте також: У Пентагоні вважають, що Китаю не вдасться встановити блокаду Тайваню

Пекін буде проводити незалежну зовнішню політику, заявив Хань і застеріг інші країни від втручання у внутрішні справи КНР, у тому числі під приводом захисту демократії та прав людини, які, на думку китайського керівництва, треба розглядати через призму національних традицій і історичного досвіду. Водночас він пообіцяв, що КНР продовжить політику відкритості, надалі лібералізуватиме свій ринок і захищати права закордонних інвесторів.

Нагадаємо: Китай жодного разу не використав слова «війна» щодо того, що відбувається в Україні та жодного разу не назвав Росію агресором.

Фото: ООН

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-