Україна буде готова до членства в ЄС у найближчі два роки – Стефанішина

Україна буде готова до членства в ЄС у найближчі два роки – Стефанішина

Укрінформ
Україна буде готова до членства в Європейському Союзі в найближчі два роки, але перебіг війни визначатиме політичні рамки ухвалення цього рішення.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю Голосу Америки, повідомляє Укрінформ.

«Я впевнена, що Україна зможе провести ефективні перемовини, зможе виконати всі зобов'язання, пов'язані з імплементацією європейських стандартів, а також, що найголовніше, створити умови для відновлення української економіки, відновлення України, які дозволять нам стати конкурентоспроможним членом Європейського Союзу. І це точно відбудеться до 2030 року», – сказала вона.

«Ми будемо готові до членства в Європейському Союзі в найближчі два роки, але, звичайно, перебіг війни буде визначати політичні рамки ухвалення цього рішення», - додала Стефанішина.

Читайте також: Перемога України та її вступ до ЄС забезпечать успіх Європи – Кулеба

На її думку, внутрішні реформи Євросоюзу, які в Брюсселі називають необхідними, щоб організація могла успішно інтегрувати майже десяток нових членів, не є передумовою для вступу України.

Віцепремʼєрка відзначила, що Україна вже значною мірою, навіть в умовах війни, є частиною європейської економіки, входить до 20 найбільших імпортерів різних видів продукції та є найбільшим ринком на території Європи і відповідно має угоди про всі можливі торгові лібералізації з ЄС.

“Тому, власне, з цієї точки зору готовність України найвища серед інших країн. Тому рішення щодо України може бути ухвалене раніше. І це не потребує, як такої, реформи Європейського Союзу», – впевнена Стефанішина.

Як повідомлялося, раніше віцепремʼєр-міністр наголошувала, що в жовтні Україна не почує, що виконала всі сім рекомендацій Європейської комісії, але закриє повністю лише деякі з них.

23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ до Євросоюзу. Україна має виконати сім вимог Європейської комісії, необхідних для збереження статусу кандидата. Восени 2023 року Єврокомісія має надати звіт із оцінкою виконання Україною семи вимог на шляху до вступу в ЄС.

Фото: parlament.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-