Євросоюз ніколи не визнає спроби Росії змінити статус територій України – Мішель

Євросоюз ніколи не визнає спроби Росії змінити статус територій України – Мішель

Укрінформ
Європейський Союз і надалі посилюватиме допомогу для України та ніколи не визнаватиме спроби Росії змінити статус тимчасово окупованих територій України, аби позбавити її народ національної ідентичності.

Про це під час віртуального звернення до учасників саміту Кримської платформи, який відбувається сьогодні у Києві, заявив президент Європейської ради Шарль Мішель, повідомляє Укрінформ.

«Точно так, як вона це зробила в Криму, Росія спробувала незаконно анексувати Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області. Це була спроба вкрасти ідентичність українських громадян, вигнати людей з рідної землі, як вони (росіяни) це вже робили у минулому», - зауважив Мішель.

Він нагадав, що Росія продовжує вдосконалювати інструменти терору та пригнічення. Зараз російські окупанти здійснюють звірства у містах та селищах України, багато з цих вчинків є воєнними злочинами.

Читайте також: Росія перетворила Крим на військову базу - Трюдо

«ЄС продовжує закликати до повної відповідальності за всі ці злочини, включаючи злочин агресії. Ми не будемо визнавати будь-які незаконні спроби змінити статус українських територій, включи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь. Повага до суверенітету та територіальної цілісності країн є базовим принципом Хартії ООН. Саме тому ми підтримуємо Формулу миру Президента Зеленського, що основана саме на цих принципах», - наголосив президент Європейської ради.

Він зауважив, що Україна у цій війні виборює свою свободу та майбутнє. Разом із цим, ЄС свідомий, що Україна також відстоює спільні європейські цінності.

«Саме тому ми застосували масовані санкції проти Росії, підтримуємо вас поставками зброї та боєприпасів та будемо посилювати таку допомогу. Ми також допомагаємо вам вирішувати гуманітарні потреби. Ми рішуче налаштовані підтримати вашу країну також фінансово. Ми стоїмо поряд із вами у вашій боротьбі за свободу, і ми стоятимемо поряд із вами також під час відбудови країни», - зазначив Мішель.

Він висловив підтримку зусиллям ЄС з фінансової допомоги для України, яка вже перевищила 76 мільярдів євро, та нагадав, що наразі ЄС опрацьовує багаторічний фінансовий план для України на ще близько 50 мільярдів євро.

Президент Євроради наголосив, що Росія продовжує перетворювати продовольство на зброю, зокрема, шляхом здійснення цілеспрямованих атак на морські порти та на запаси зерна в Україні. Від такої жорстокої тактики РФ страждають найбільш вразливі країни світу. ЄС продовжує підтримувати зусилля ООН та Туреччини, спрямовані на відновлення Чорноморської зернової ініціативи. Водночас ЄС нарощує власні зусилля для доставки української продукції на світовий ринок.

Читайте також: Ердоган на Кримській платформі закликав до миру та зменшення напруги в Чорному морі

«Ця війна є також боротьбою за ваше майбутнє, за ваші мрії та за право на більш заможне та яскраве майбутнє в межах ЄС. Минулого року Україна отримала статус країни-кандидата. Тож ваше майбутнє у Європейському Союзі не є надалі питанням «якщо», це вже питання «коли». Наприкінці цього року Рада ЄС зважить на можливість відрити переговори про вступ, і я впевнений, що український народ та його лідери будуть гідними цього історичного моменту. Ви можете розраховувати на мою підтримку та на підтримку ЄС. Ми будемо стояти на вашому боці так довго, як це буде необхідним. Слава Україні», - завершив свій виступ президент Європейської ради.

Як вже повідомлялося, сьогодні в Києві відбувається третій саміт Кримської платформи, яка є ключовим міжнародним інструментом у зусиллях із звільнення півострова від російської окупації, відновлення та сталого розвитку Криму у складі України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-