Зеленський: НАТО – це питання безпеки України та наших громадян

Зеленський: НАТО – це питання безпеки України та наших громадян

Укрінформ
НАТО для України є безпековим об'єднанням, на території якого немає війни.

Як передає Укрінформ, про це заявив Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю La Nación.

Журналісти видання навели як приклад Зеленському фразу, яку приписують колишньому президенту Мексики Порфіріо Діасу. В ній йдеться про те, що країни незмінно є заручниками своєї географії. У контексті цього Президента України попросили прокоментувати таку аналогію, "що вступ України до НАТО міг би бути еквівалентним розміщенню Росією своїх військових баз на мексиканській території з усіма наслідками, що випливають звідси".

"Мені здається, що ми повинні дивитися на це трохи інакше. Коли кажуть, що НАТО воює з Москвою на українській території, – то це говорить саме Москва. Тому що в їхніх головах не вкладається, як таке маленьке військо може протистояти такому великому, як у РФ. Щоб виправдати свої зусилля, а також те, що вони не можуть перемогти", – сказав Зеленський.

Читайте також: РФ збільшує «апетит до ризику» ударами біля кордонів НАТО - британська розвідка

Президент зауважив, що деякі країни, як, наприклад, країни Балтії, були б раді, якби ЗСУ були розміщені на їхній території, щоб їх захищати, але після війни.

Він зауважив, що Україні не потрібні бази ні з боку США, ні інших країн-партнерів. Географічно Україна близька до РФ та інших країн, і там теж є приклад: де НАТО, там немає війни.

"І наше ставлення потрібно розглядати в рамках того факту, що країни, які входять до НАТО, зробили це свого часу, тому що вони підозрювали, що СРСР може до них повернутися", – сказав Президент.

Він пояснив, що НАТО для України – це не атакувати чи йти в наступ, а звільнити нашу територію. НАТО є безпековим об'єднанням, але війни на його території немає.

Зеленський також пояснив, що в цьому контексті згадують про безпеку Росії. Деякі особи думають, що Україна може прийти на територію Росії, але українці ніколи не хотіли жодної війни.

Читайте також: Зеленський: Україна вже має готуватися до саміту НАТО у Вашингтоні, він може стати історичним

"Всю нашу промисловість вивезли з окупованих територій. І це вже колоніалізм. Тому питання НАТО, вибачте, – це питання нашої безпеки та захисту наших людей, і все", – додав Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, лідери країн НАТО на Вільнюському саміті 11 липня оприлюднили підсумкове комюніке, у якому йдеться, що майбутнє України – в НАТО, і вона отримає запрошення до вступу, коли всі країни-члени з цим погодяться, а також будуть виконані відповідні умови.

На саміті НАТО у Вільнюсі було оголошено про створення Ради Україна–НАТО, скасовано План дій щодо членства в Альянсі.

Лідери країн "Групи семи" (G7) погодили на полях саміту НАТО у Вільнюсі "Спільну декларацію про підтримку України".

Фото: Офіс Президента

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-