У МЗС вважають, що Спецтрибунал зможе покарати керівництво Білорусі за участь у війні

У МЗС вважають, що Спецтрибунал зможе покарати керівництво Білорусі за участь у війні

Укрінформ
Посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич не виключає, що у майбутньому Спеціальний трибунал зможе покарати керівництво Білорусі за участь у війні проти України.

Про це Кориневич сказав на брифінгу у вівторок, 18 липня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Дипломат пояснив, що судові органи не створюються за принципом покарання конкретної особи, йдеться про покарання за певні злочини. У нашому випадку йдеться про створення Трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

За словами Кориневича, наразі не можна сказати напевно, що Спецтрибунал притягне керівництво Білорусі до відповідальності за допомогу Росії у війні проти України. Водночас дипломат привернув увагу до того, що дії білоруського керівництва підпадають під міжнародне визначення акту агресії.

Читайте також: До коаліції зі створення Спецтрибуналу увійшли представники 38 країн і організацій - Кориневич

«Ми зараз не в змозі сказати, кого зможе стовідсотково притягати до відповідальності цей судовий орган ( Спецтрибунал – ред.) за вчинення злочину агресії. Але надання території держави для здійснення акту агресії проти третьої держави є актом агресії за міжнародним правом. Тому, вочевидь, тут може бути підстава для того, щоб у майбутньому Спеціальний трибунал міг працювати в цьому контексті», - сказав посол з особливих доручень МЗС України.

Як повідомлялося, Україна спільно з партнерами просуває створення спеціального трибуналу для притягнення до кримінальної відповідальності керівництва Російської Федерації за скоєння злочину агресії проти України.

Читайте також: Усі держави-члени МКС мають неухильно виконувати вимогу щодо арешту Путіна - Кулеба

Створення такого трибуналу підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент, Парламентська асамблея НАТО, Парламентська асамблея ОБСЄ та окремі держави.

На думку посла України в Нідерландах Олександра Карасевича, Спеціальний трибунал щодо злочину агресії Росії проти України має бути в Гаазі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-