Усі  держави-члени МКС мають неухильно виконувати вимогу щодо арешту Путіна - Кулеба

Усі держави-члени МКС мають неухильно виконувати вимогу щодо арешту Путіна - Кулеба

Укрінформ
Україна активно співпрацює з Міжнародним кримінальним судом задля притягнення російських злочинців до відповідальності, а також закликає всі 123 держави-члени МКС неухильно виконувати вимогу щодо арешту президента РФ Володимира Путіна і його уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Белової.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку під час міністерського круглого столу, присвяченого стратегічній ролі МКС на наступне десятиріччя, повідомляє Укрінформ із посиланням на МЗС.

«Сьогодні ми всі є свідками незліченних злочинів, які прямо підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. Проти України вчиняється найбільша агресія з часів Другої світової війни», - зазначив він.

Читайте також: Кулеба проводить в ООН консультації з партнерами щодо виходу РФ із зернової угоди

Міністр наголосив, що Україна високо цінує участь МКС у розслідуванні воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, вчинених росіянами в нашій державі.

«Маріуполь, Буча, Гостомель, Бородянка, Ізюм. Назви колись тихих і мирних населених пунктів, які тепер відомі всьому світові через російські звірства. Відновлення справжнього довгострокового миру можливе лише за умови відновлення справедливості», - підкреслив Кулеба.

Читайте також: Президент ПАР підтвердив, що саміт БРІКС відбудеться «фізично»

Міністр нагадав, що відновлення справедливості є одним з важливих елементів Формули миру Президента України Володимира Зеленського, яка передбачає відновлення всебічного, справедливого та довгострокового миру в Україні, а також пропонує стратегічне бачення безпечного майбутнього для України та світу.

«Справедливість дозволить запобігти майбутнім злочинам. Натомість безкарність, як ми всі знаємо, спонукає злочини. Ми не маємо морального права допускати її після того, як тисячі невинних українців постраждали від російської агресії. Усі винні мають бути притягнуті до відповідальності, без винятків», - заявив глава МЗС України.

Читайте також: Путін відклав рішення про поїздку на саміт БРІКС через похід «вагнерівців» - ЗМІ

Міністр назвав переломним моментом рішення МКС видати ордери на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової за воєнний злочин незаконної депортації понад 19 тисяч українських дітей з окупованих територій України до Росії.

“Ми наполягаємо, що всі 123 держави-члени Міжнародного кримінального суду, які ратифікували Римський статут, мають неухильно виконувати вимогу МКС щодо арешту Путіна та Марії Львової-Белової”, - наголосив він.

Кулеба також закликав МКС активізувати зусилля і видати нові ордери на арешт за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид, вчинені росіянами на території України.

Читайте також: Путін приїде на саміт БРІКС - президент ПАР

Крім того, він нагадав, що МКС, на жаль, не має реальних механізмів для розслідування злочину агресії. Саме тому Україна запропонувала міжнародним партнерам створити Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України.

«Першочерговим завданням України є створення трибуналу, який дозволить провести розслідування та притягнути до відповідальності вище політичне та військове керівництво Російської Федерації за вчинення злочину агресії. Створення Спецтрибуналу жодним чином не зашкодить, а навпаки, доповнить важливі зусилля МКС з досягнення справедливості», - підсумував міністр.

Читайте також: Карім Хан: Думаю, ПАР вчинить правильно, коли Путін приїде на саміт БРІКС

Як повідомлялося, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 17-18 липня здійснює робочий візит до штаб-квартири ООН в Нью-Йорку.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-