Зеленський у Вільнюсі: НАТО дасть Україні безпеку, Україна зробить НАТО сильнішим

Зеленський у Вільнюсі: НАТО дасть Україні безпеку, Україна зробить НАТО сильнішим

Укрінформ
Північноатлантичний альянс дасть Україні безпеку, Україна зробить НАТО сильнішим.

Про це під час виступу у Вільнюсі на акції на підтримку руху України в НАТО заявив Президент України Володимир Зеленський, передає Укрінформ.

“НАТО дасть Україні безпеку. Україна зробить НАТО сильнішим”, - сказав Зеленський.

Президент зазначив, що сьогодні він приїхав до Вільнюса з вірою у рішення, з вірою у партнерів, з вірою у сильне НАТО, у НАТО, яке не сумнівається, не втрачає час і не озирається на будь-якого агресора.

“Я хотів би, щоб ця віра стала впевненістю у рішення, на які ми всі заслуговуємо і яких очікує кожен наш воїн, кожен наш громадянин, кожна наша мати, кожна наша дитина. Хіба це завелике бажання?” - додав Зеленський.

Читайте також: Україну запросять до НАТО без ПДЧ, але після виконання вимог – рішення саміту

Укрінформ навродить повний текст виступу Президента України.

Слава Україні!

Як вдома. Дуже приємно.

Дякую Литва, дуже дякую.

Я не знаю вашої мови, я говоритиму українською – мовою наших героїв та воїнів.

Звичайно буде переклад на вашу рідну мову.

Вільнюсе, велика честь бути тут! Я вітаю тебе!

Вітаю і дякую! Кожному і кожній з вас!

Тут, у Вільнюсі, ми бачимо прогрес Європи. Тут люди знають, що таке безпека і як її досягти. І знають, що безпека – це разом з Україною.

Я вдячний тобі, Вільнюсе, і усім литовським містам і громадам за кожен заклик на підтримку України, за прихисток для наших людей, які тут, у вас вдома, в Литві врятувались від бойових дій… Дякую вам!

Дякую за вашу допомогу нашій обороні, за вашу чітку, чесну і – що важливо – сміливу позицію щодо запрошення України в НАТО. Українські прапори на литовських вулицях однозначно доводять – ми вже союзники, і Україна захистить і свою, і вашу свободу! І ніколи, ніколи й нікому не можна озиратися на Москву!

Я хочу подякувати вам. Я дякую тобі, Гітанасе! Ти завжди нам дуже сильно допомагаєш. Дякую вам, пане мере! І дякую усім вам на площі зараз!

Сьогодні тут, у Вільнюсі, український бойовий прапор з Бахмута. Бахмут – це одна з найбільш визначальних битв за свободу в Європі, і її саме так будуть згадувати наші діти і онуки. Цей наш бойовий прапор з Бахмута означає, що ніколи знову литовцям не доведеться битись проти російських солдатів ані під Вільнюською телевежею, ані в будь-якому іншому місці вашої столиці вашої країни! Литва завжди буде тільки вашою! Цей наш прапор означає, що ніколи знову не буде депортацій з країн Балтії в Сибір. Ніколи знову не буде поділів Польщі і приниження загарбниками Угорщини. Ніколи знову не буде танків в Празі та “зимових війн” проти свободи Фінляндії… Жодних окупацій в Європі більше не буде!

Український прапор хоч і пробитий кулями, але живий, гордий та вільний, – означає, що і кожен прапор націй Європи буде живим, гордим та вільним. Там в руїнах Бахмута, на полях інших битв в Україні залишаться розбитими російські загарбницькі амбіції. І не Україна чи хтось інший в нашій Європі, а саме вони, російські загарбницькі амбіції, будуть в руїнах.

Сьогодні я поїхав в дорогу сюди з вірою у рішення, з вірою у партнерів, з вірою у сильне НАТО. У НАТО, яке не сумнівається, не втрачає час і не озирається на будь-якого агресора… І я хотів би, щоб ця віра стала впевненістю – впевненістю у рішеннях, на які ми заслуговуємо – всі ми заслуговуємо, і яких очікує кожен наш воїн, кожен наш громадянин, кожна наша мати, кожна наша дитина. І хіба це – завелике бажання?

НАТО дасть Україні безпеку. Україна зробить Альянс сильніше

Шловє Укравнай,

Шловє Лєтувай!

Як повідомляв Укрінформ, саміт НАТО проходить 11-12 липня у столиці Литви. У вівторок до Вільнюса також прибув Президент Володимир Зеленський.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-