Міноборони підготувало концепцію трансформації безпекового сектору — Резніков

Міноборони підготувало концепцію трансформації безпекового сектору — Резніков

Укрінформ
Українське оборонне відомство підготувало концепцію трансформації сектору оборони.

Про це в авторській колонці інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» написав Міністр оборони України Олексій Резніков, передає Укрінформ.

«Підготовку до формування абрису «армії майбутнього» ми почали ще рік тому — у червні 2022 року я підписав наказ щодо проведення огляду спроможностей Збройних Сил України. Оцінка спроможностей — тобто балансу викликів та реальної здатності відповісти на них — є засадничим елементом оборонного планування за принципами НАТО. Огляд завершено. На підставі аналізу цього матеріалу, а також комплексної оцінки досвіду війни, Міністерство оборони підготувало концепцію трансформації сектору оборони України. На початку червня я передав цей документ на розгляд Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю», — зазначив глава українського оборонного відомства.

Резніков підкреслює: значна частина необхідних рішень має міжвідомчий характер, потребує змін до законодавства і стосується компетенції Мінстратегпрому, Мінветеранів, МОН, Мінмолодьспорту, МОЗ, Мінфіну, Мінекономіки тощо. Забезпечення міжвідомчої синергії зі старту фактично є запорукою успіху. Голова Уряду приділяє цьому особливу увагу.

Читайте також: Резніков обговорив з Остіном контрнаступ ЗСУ та підготовку до нового «Рамштайну»

«5 липня під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля було проведено нараду щодо впровадження програми реформ сектору безпеки та оборони «Український щит», під час якої колегам було представлено бачення Міноборони стосовно необхідних трансформацій. Після узгодження з колегами наші спільні пропозиції стануть частиною дискусії щодо Української доктрини, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським», — наголосив Резніков.

За словами Резнікова, ворог довів, що оборона — це не витрати, а інвестиції. Спроможна оборона буде генерувати ресурси. Посилення Військово-Морських Сил — це гарантія безпечного судноплавства в Чорному та Азовському морях, це наші доходи від торгівлі. Неспроможна оборона — запобіжник від будь-якого відновлення, надійна гарантія збереження руїн. Маємо доводити усвідомлення цих зв’язків у рішеннях».

Читайте також: Резніков показав українську САУ «Богдана»

Він додав, що комплекс оборонних спроможностей будується навколо трьох головних «китів» — людей, сектору ОВТ в широкому розумінні та фінансового ресурсу. І, на переконання Міністра, кожен з цих «китів» має свій крок планування. Зброя і фінансові цикли — це роки, людський ресурс — це покоління.

«Ми розпочинаємо планування та дизайн оборонних трансформацій в умовах високого ступеню невизначеності. Ми знаємо, що війна закінчиться нашою перемогою, але не знаємо, коли точно", - написав міністр.

Він зауважив, що "ми не знаємо, коли точно буде ухвалено рішення партнерів щодо повної інтеграції нашої держави у євроатлантичний простір. А це принципово".

Міністр зауважив, що реформування Сил оборони України як майбутньої частини колективної оборони – це одне. Це узгоджений з партнерами функціонал, спроможності, заплановані ресурси, доступ до інформації та технологій тощо.

Формування спроможностей для оборони самотужки з частковою зовнішньою підтримкою – це інше.

Читайте також: Україна успішно виконала всі три передумови для вступу до НАТО - Резніков

"Саме тому зараз один з головних моїх запитів до партнерів – потрібно якомога швидше ухвалити рішення щодо вступу України в НАТО. Тоді і нам, і їм буде простіше здійснювати довгострокове оборонне планування. Або, якщо такого рішення ми не очікуємо найближчим часом, необхідно включати потреби України до оборонного планування партнерів на двох(багато)сторонній основі.

Враховуючи високий ступінь невизначеності, нам потрібна гнучка матриця оборонних трансформацій, яка б давала змогу уточнювати чи масштабувати кроки по мірі руху", - резюмував Резніков.

Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна на липневому саміті НАТО у Вільнюсі очікує отримати гарантії того, що вона буде запрошена приєднатися до Альянсу після завершення війни з Росією, оскільки успішно виконала всі три передумови.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-