Україна успішно виконала всі три передумови для вступу до НАТО - Резніков

Україна успішно виконала всі три передумови для вступу до НАТО - Резніков

Укрінформ
Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна на липневому саміті НАТО у Вільнюсі очікує отримати гарантії того, що вона буде запрошена приєднатися до Альянсу після завершення війни з Росією, оскільки успішно виконала всі три передумови.

Про це він сказав в інтерв’ю The Guardian, передає Укрінформ.

«У Вільнюсі глави держав і урядів країн-членів НАТО матимуть можливість виправити помилку Бухареста 2008 року і продемонструвати відповідальне лідерство, виправдавши наші очікування. Це покаже Росії, що її вплив має закінчуватися на її кордонах, а подальша агресія лише прискорить крах терористичної держави», - сказав він.

«Ми реалісти і не вимагаємо неможливого. Тому наші очікування від Вільнюського саміту НАТО дуже реалістичні: отримати гарантію запрошення до НАТО після перемоги України у війні. Ми готові негайно підписати протокол про вступ, щоб розпочати процедуру ратифікації та остаточного приєднання», - наголосив Резніков.

Він зазначив, що трьома ключовими передумовами членства в НАТО є оперативна сумісність з силами Альянсу, прозора система закупівель і цивільний контроль над збройними силами. «На сьогоднішній день Україна успішно виконала всі три передумови», - сказав міністр.

Читайте також: Зеленський: Ми повинні бути упевнені, що після війни Україна стане членом НАТО

За його словами, зміцнення східного флангу НАТО в інтересах Альянсу, оскільки Росія залишатиметься загрозою в осяжному майбутньому.

«З огляду на агресивну позицію Росії, яка не зміниться найближчим часом, в інтересах НАТО посилити і зміцнити свій східний фланг. Сьогодні Україна вже слугує захисним щитом для східноєвропейських членів НАТО. Якщо цей щит дасть тріщину, наступними жертвами російської агресії можуть стати країни Балтії, Польща, Угорщина чи Словаччина», - підкреслив Резніков.

Він наголосив, що не має жодних сумнівів, що в інтересах НАТО, щоб бойовий досвід України (з використанням стандартних систем озброєнь НАТО проти російської армії) був повністю доступний країнам НАТО.

Резніков наголосив, що українці добре усвідомлюють слабку позицію, в якій Україна опинилася після підписання Будапештського меморандуму 1994 року, згідно з яким країна відмовилася від свого ядерного арсеналу в обмін на зобов'язання США, Росії та Великої Британії поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України.

Читайте також: Країни НАТО мають перестати озиратися на Кремль при ухваленні важливих рішень – Зеленський

«Важливо, що сьогодні підтримка українським народом нашого членства в НАТО знаходиться на історично безпрецедентному рівні - рекордно високих 83%. Не в останню чергу тому, що з 2014 року ми на власні очі побачили руйнівний вплив провалу Будапештського меморандуму», - сказав він.

Саме тому, за словами глави МОУ, членство України в НАТО сприймається переважною більшістю українців як єдино можлива ефективна форма гарантій безпеки для мирного майбутнього. «І саме тому членство України в Альянсі, як і наша територіальна цілісність, не підлягають обговоренню», - резюмував він.

Як повідомлялося, наступний саміт НАТО, який відбудеться у Вільнюсі 11-12 липня, серед головних питань розгляне продовження допомоги для України у її боротьбі проти російської агресії. Україна від цієї зустрічі очікує конкретних рішень щодо визначення шляху країни до членства в НАТО та щодо надання Україні гарантій безпеки для запобігання ймовірному повторенню російської агресії у майбутньому.

Фото: Getty Images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-