У ВС заявили про готовність реалізувати ініціативи у рішенні РНБО про прискорення судової реформи

У ВС заявили про готовність реалізувати ініціативи у рішенні РНБО про прискорення судової реформи

Укрінформ
Судді Верховного Суду висловили готовність до реалізації ініціатив, спрямованих на відновлення довіри, викладених у рішенні РНБО, та зауважили, що такі ініціативи мають здійснюватися в умовах дотримання принципу незалежності суддів.

Як передає Укрінформ, про це ідеться в заяві ВС у Фейсбуці з приводу указу Президента України від 30 червня 2023 року № 359/2023, яким введено в дію рішення РНБО від 23 червня 2023 року «Про прискорення судової реформи та подолання проявів корупції у системі правосуддя».

“Верховний Суд підтримує необхідність упровадження кроків, які сприятимуть відновленню довіри до системи правосуддя та прискоренню євроінтеграції України”, - наголошують у суді.

Також зазначається, що “Верховний Суд усвідомлює вагомість причин, якими викликане таке рішення РНБО і глави держави, та поділяє необхідність вжиття рішучих кроків для викорінення корупції з усіх гілок та рівнів державної влади”.

Також вказується, що ВС відкритий до діалогу з напрацювання конкретних кроків на виконання указу Президента України, які відповідатимуть верховенству права й міжнародним стандартам.

Читайте також: Парламент ухвалив за основу законопроєкт про уточнення процедури відбору суддів КСУ

Як повідомляв Укрінформ, Володимир Зеленський підписав указ щодо введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про прискорення судової реформи та подолання проявів корупції у системі правосуддя".

Контроль за виконанням рішення покладається на секретаря РНБО.

Зазначається, що РНБО вирішила звернутися до суб'єктів права законодавчої ініціативи щодо необхідності розгляду питання внесення змін до Кримінального кодексу в частині посилення кримінальної відповідальності за корупційні кримінальні правопорушення у сфері правосуддя, передбачивши покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Передбачається посилити роль інституту суду присяжних та розширити випадки його застосування.

Окрім того, передбачено проведення Вищою радою правосуддя перевірки всіх суддів Верховного Суду на предмет можливого вчинення ними дисциплінарних проступків або грубого чи систематичного нехтування обов'язками судді, підтвердження законності джерел походження майна.

Читайте також: Україна та Римський статут: чому треба ратифікувати цей договір?

Також ідеться про можливість проведення ефективного і прозорого кваліфікаційного оцінювання суддів за кращими світовими стандартами та методиками як одного з пріоритетних завдань Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. При цьому передбачається можливість запровадження періодичного психофізіологічного опитування суддів із застосуванням поліграфа.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-