Лідери ЄС зробили величезний крок до створення спецтрибуналу для РФ - прем’єрка Естонії

Лідери ЄС зробили величезний крок до створення спецтрибуналу для РФ - прем’єрка Естонії

Укрінформ
Лідери країн ЄС упродовж першого дня роботи Європейської ради зробили «величезний крок вперед» у зусиллях із створення спеціального трибуналу з покарання злочину агресії Росії, який передбачає притягнення до відповідальності політичних керівників, що вчинили такий злочин. 

Про це сьогодні у Брюсселі перед початком другого дня роботи європейського саміту заявила прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В тому, що стосується України, ми зробили величезний крок вперед до створення трибуналу. Було чітко заявлено, що це має бути трибунал по злочинах агресії. Ми знаємо, що злочини агресії вчиняються лише керівниками, - це стосується злочину агресії, і також воєнних злочинів. Тож є чіткий крок вперед, як забезпечити міжрегіональну підтримку для цього процесу», - зазначила глава уряду Естонії. 

Як повідомлялося, в ніч на п’ятницю Європейська рада оприлюднила резолюцію по Україні, в якій європейські лідери приділили значну увагу притягненню до відповідальності Росії та її вищого керівництва за злочини, що були скоєні та продовжуються в ході агресивної російської війни проти України.

«Європейська рада вітає той факт, що Міжнародний центр із засудження злочину агресії проти України (ICPA) вже готовий розпочати свої допоміжні операції. Європейська рада підбила підсумок зусиллям з утворення трибуналу з покарання злочину агресії проти України, включаючи роботу його Основоположної групи, та закликала до продовження такої діяльності. Цей трибунал має отримати найширшу міжрегіональну підтримку та легітимність», - наголошується у документі.

Читайте також: Кожен прояв терору доводить, що РФ заслуговує лише на поразку й трибунал - Зеленський

Європейська рада привітала ухвалення так званої Люблянської та Гаазької конвенції з міжнародного співробітництва у розслідуванні та покаранні злочинів геноциду, злочинів проти людства, воєнних злочинів та інших міжнародних злочинів, та закликала всі країни якнайшвидше приєднатися до цього документу. 

Європейська рада також привітала утворення Радою Європи Реєстру збитків України від агресії Росії. 

У Брюсселі 29-30 червня триває черговий саміт ЄС. Вчора лідери європейських країн розглянули ситуацію в Україні та підтвердили непохитну рішучість продовжувати надавати Україні необхідну політичну, економічну, фінансову, військову та гуманітарну допомогу для забезпечення її стійкості у боротьбі проти російської агресії, а також готовність підтримувати Україну у довгостроковій перспективі, під час повоєнного відновлення.

В обговоренні «українського» питання, яке було першим у порядку денному європейського саміту, в режимі відеоконференції взяв участь Президент України Володимир Зеленський.

Фото: Тwitter/Kaja Kallas

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-