Міжнародний суд ООН вперше розглядає конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму – Кориневич

Міжнародний суд ООН вперше розглядає конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму – Кориневич

Укрінформ
Міжнародний суд ООН вперше розглядає Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Про це повідомив посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ Антон Кориневич в інтерв’ю Укрінформу.

"Це перша справа по суті за Міжнародною конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму. Тобто за цією конвенцією ніколи ще Міжнародний суд ООН не слухав справи, тож це вперше. Ну і загалом, розуміючи, що все відбувається під час найбільшої агресивної війни в Європі після 1945 року, я думаю, що це підігріває інтерес до цієї справи з боку професійної спільноти юристів", – сказав він.

Кориневич також зазначив, що у справі "Україна проти Росії" в Міжнародному суді ООН щодо порушення Росією двох конвенцій також є важливим системне порушення Конвенції про заборону всіх форм расової дискримінації проти двох етнічних спільнот: кримськотатарського народу та етнічних українців у Криму.

Читайте також: Росія є найбільшим порушником міжнародного права в сучасному світі - Кориневич

За його словами, справи України стають матеріалом аналізу та дослідження для студентів, які вивчають міжнародне право.

Як повідомляв Укрінформ, Міжнародний суд ООН у червні проводив публічні слухання у справі щодо порушення Росією конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації. Відбулося два раунди виступів сторін: 6 та 12 червня виступила юридична команда України, 8 та 14 червня – Росії.

Міжнародний суд ООН 8 листопада 2019 визнав свою юрисдикцію у справі щодо порушення Росією двох конвенцій.

Читайте також: Справа про геноцид стає процесом «цивілізований світ проти РФ» – Кориневич

Україна 16 січня 2017 року подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Звинувачення, висунуті Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака "Малайзійських авіаліній" рейсу MH-17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; вибух під час мирних зборів у Харкові; дискримінацію щодо української та кримськотатарської громад; заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-