Аргументи України у Міжнародному суді ООН доводять силу нашої позиції - Кориневич

Аргументи України у Міжнародному суді ООН доводять силу нашої позиції - Кориневич

Відео
Укрінформ
Наведені українською стороною на слуханнях у Міжнародному суді ООН аргументи доводять силу позиції нашої країни стосовно порушення Росією двох конвенцій.

Про це заявив посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич, передає кореспондент Укрінформу.

"Я думаю, що факти, які ми наводимо, доводять силу нашої позиції стосовно аргументації щодо порушення РФ Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Міжнародної конвенції про заборону всіх форм расової дискримінації. Я думаю, що це гарний початок. Міжнародне право на нашому боці”, - сказав Кориневич.

За його словами, це кульмінація шестирічної роботи юридичної команди МЗС, юридичних радників і всіх членів української делегації: "Шість років ця справа триває... Це перша справа України проти Росії у міжнародних судових інстанціях, яка дійшла до рівня розгляду справи по суті. Тому це справді дуже важливо".

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про те, коли можна очікувати рішення суду, Кориневич сказав, що не може цього прогнозувати. І водночас зауважив, що справа слухається "в досить хорошому швидкісному режимі".

Читайте також: «Україна проти Росії»: у суді ООН у Гаазі почалися публічні слухання справи

"Ми з боку юридичної команди України будемо продовжувати робити все для того, щоб і ця справа, і всі інші справи були завершені якомога швидше, безумовно - перемогою України. Коли ти щодня розумієш, що відбуваються такі речі, як обстріли наших міст, жахливі злочини, як підрив Каховської ГЕС, - звісно, як українські юристи, як громадяни України будемо робити все, щоб притягнути РФ – найбільшого порушника міжнародного права в сучасному світі - до відповідальності”, - наголосив представник МЗС.

Він також поінформував, що підрив Каховської ГЕС є воєнним злочином, який стане епізодом у межах справ проти РФ.

“У нашій вступній заяві ми внесли цей епізод (підрив Каховської ГЕС – ред.) у перелік тих речей, про які ми говорили, тому що на це неможливо не відреагувати... Це безумовний воєнний злочин... Я думаю, що у межах тих справ, які ми маємо в різних судових установах, зокрема, цей епізод буде висвітлений, тому що це напевно одна з найбільш жахливих атак на об’єкти, що містять небезпечні сили”, - сказав Кориневич, зауваживши, що "такого світ давно не бачив".

Читайте також: Україна розповіла в Міжнародному суді ООН про руйнування Росією ГЕС

Як повідомляв Укрінформ, Міжнародний суд ООН 6-14 червня проводить публічні слухання у справі щодо порушення Росією конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації. Главою української делегації призначено посла з особливих доручень МЗС Антона Кориневича.

Відповідний позов проти Росії Україна подала 16 січня 2017 року.

Міжнародний суд ООН 8 листопада 2019 визнав свою юрисдикцію у цій справі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-