Україна проти Росії

16 березня 2022

07 березня 2022


Посол України в Нідерландах: У Гаазі мають бути розкриті російські маніпуляції та розвінчані міфи

Україна наполягає, що на окупованих територіях Донецької та Луганської областей українською стороною не здійснювалось жодної діяльності, яка могла б кваліфікуватись як геноцид, і завдання української сторони довести це під час слухань у Міжнародному суді ООН у справі щодо звинувачень у геноциді.

18 жовтня 2021

11 жовтня 2021


Україна проти Росії: у Гаазі стартує перший раунд дебатів у «морській» справі

Міжнародний арбітражний суд, створений відповідно до Конвенції ООН з морського права, проведе у Гаазі слухання у справі Україна проти Росії щодо затримання в листопаді 2018 року українських військових кораблів і моряків у Керченській протоці.

08 жовтня 2021


Україна vs Росія: Зеленський затвердив делегацію в Гаагу на слухання «морської» справи

Президент Володимир Зеленський затвердив склад делегації для участі у слуханнях Арбітражного трибуналу з морського права у справі України проти Російської Федерації щодо затримання українських військово-морських суден та членів їхніх екіпажів.

30 вересня 2021


Україна vs Росія: арбітраж у Гаазі проведе слухання «морської» справи у жовтні

Міжнародний арбітражний суд, що був створений відповідно до Конвенції ООН з морського права, проведе у Гаазі 11-16 жовтня слухання у справі Україна проти Росії щодо затримання РФ українських військових кораблів та моряків в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

13 квітня 2021

25 лютого 2021

14 січня 2021


У комітеті Ради оцінили наслідки рішення ЄСПЛ щодо Криму

Найважливішим у рішенні ЄСПЛ про прийнятність для розгляду справи Україна проти Росії щодо порушення прав людини у Криму є визнання факту, що РФ встановила контроль над територією півострова ще до проведення фейкового референдуму.

18 грудня 2020


Відкликаний РФ підпис під Римським статутом не впливає на розслідування її злочинів – Мамедов

Росія відкликала свій підпис під Римським статутом, але це не впливає на розслідування злочинів, які відбулися у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей і в Криму.

30 листопада 2020

12 листопада 2020


Морський трибунал ООН розділив справу про захоплення Росією українських моряків - МЗС

Арбітражний трибунал, сформований відповідно до додатку VII Конвенції ООН з морського права, виніс рішення щодо розділення на дві стадії - юрисдикційну та по суті - провадження у справі між Україною та РФ щодо затримання 3 військово-морських суден та членів їхніх екіпажів.

18 вересня 2020

21 липня 2020


Суд ООН подовжив для Росії термін подачі відповіді на позов України

Міжнародний суд ООН через коронавірус на чотири місяці подовжив Росії термін на підготовку відповіді на позов України в справі, що стосується застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

21 травня 2020


Україну в "морських" позовах проти Росії представлятимуть Єнін і Ченцов

Президент Володимир Зеленський уповноважив заступника глави МЗС Євгенія Єніна та посла в Нідерландах Всеволода Ченцова представляти Україну під час розгляду справ проти РФ у Міжнародному Суді ООН та арбітражних трибуналах щодо прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці і щодо затримання українських моряків та суден.

19 травня 2020


Захоплення моряків: МЗС 22 травня подасть меморандум до трибуналу ООН

Міністерство закордонних справ України 22 травня подасть до Міжнародного трибуналу з морського права ООН Меморандум у справі про захоплення моряків та кораблів у Чорному морі у листопаді 2018 року, після чого повідомить деталі позову до РФ.

05 березня 2020

13 січня 2020


Зеркаль не виключає, що РФ порушить питання закриття міжнародних позовів України

Ексзаступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль не виключає, що російська сторона порушить перед керівництвом нашої країни питання відкликання міжнародних позовів України проти Росії.

10 січня 2020


Суд Швейцарії зобов'язав РФ виплатити українським фірмам понад $80 мільйонів за втрати у Криму

Федеральний суд Швейцарії залишив чинним рішення арбітражу в Женеві, згідно з яким РФ повинна виплатити понад $80 млн 12 українським компаніям як компенсацію за збитки, завдані їм внаслідок анексії Криму Росією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-