
Україна проти Росії: у заяві до ЄСПЛ - два десятки епізодів, згадується і Навальний
У останній заяві України проти РФ фігурує близько 20 епізодів, зокрема, у ній є також епізод щодо російського опозиціонера Олексія Навального.
25 лютого 2021
У останній заяві України проти РФ фігурує близько 20 епізодів, зокрема, у ній є також епізод щодо російського опозиціонера Олексія Навального.
14 січня 2021
Уряд надасть Європейському суду з прав людини (ЄСПЛ) позицію щодо безпосередніх порушень Російською Федерацією прав людини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь.
Найважливішим у рішенні ЄСПЛ про прийнятність для розгляду справи Україна проти Росії щодо порушення прав людини у Криму є визнання факту, що РФ встановила контроль над територією півострова ще до проведення фейкового референдуму.
Європейський суд з прав людини визнав достатніми підстави для прийняття до розгляду скарг України проти РФ за одинадцятьма пунктами у міждержавній справі щодо порушення прав людини у Криму.
Європейський суд з прав людини визнав прийнятною справу «Україна проти Російської Федерації» щодо Криму та перейшов до розгляду справи по суті.
18 грудня 2020
Росія відкликала свій підпис під Римським статутом, але це не впливає на розслідування злочинів, які відбулися у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей і в Криму.
Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) обере конкретні справи для розслідування злочинів на Донбасі й у Криму.
30 листопада 2020
Європейський суд з прав людини вирішив приєднати до справи "Україна проти Росії" щодо Донбасу ще дві, одна з яких стосується збитого малайзійського авіалайнера рейсу МН17.
12 листопада 2020
Арбітражний трибунал, сформований відповідно до додатку VII Конвенції ООН з морського права, виніс рішення щодо розділення на дві стадії - юрисдикційну та по суті - провадження у справі між Україною та РФ щодо затримання 3 військово-морських суден та членів їхніх екіпажів.
18 вересня 2020
На розгляді Європейського суду з прав людини перебувають п'ять міждержавних справ, поданих державою Україна проти Росії.
21 липня 2020
Міжнародний суд ООН через коронавірус на чотири місяці подовжив Росії термін на підготовку відповіді на позов України в справі, що стосується застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
21 травня 2020
Президент Володимир Зеленський уповноважив заступника глави МЗС Євгенія Єніна та посла в Нідерландах Всеволода Ченцова представляти Україну під час розгляду справ проти РФ у Міжнародному Суді ООН та арбітражних трибуналах щодо прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці і щодо затримання українських моряків та суден.
19 травня 2020
Міністерство закордонних справ України 22 травня подасть до Міжнародного трибуналу з морського права ООН Меморандум у справі про захоплення моряків та кораблів у Чорному морі у листопаді 2018 року, після чого повідомить деталі позову до РФ.
05 березня 2020
Напередодні першого судового засідання у Нідерландах у справі МН17 Україна має бути готова протистояти Росії юридично та інформаційно.
13 січня 2020
Ексзаступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль не виключає, що російська сторона порушить перед керівництвом нашої країни питання відкликання міжнародних позовів України проти Росії.
10 січня 2020
Федеральний суд Швейцарії залишив чинним рішення арбітражу в Женеві, згідно з яким РФ повинна виплатити понад $80 млн 12 українським компаніям як компенсацію за збитки, завдані їм внаслідок анексії Криму Росією.
29 листопада 2019
Партія "Європейська солідарність" застерігає Президента Володимира Зеленського від обговорення газового контракту з Росією в рамках нормандського формату і відновлення прямих поставок газу з РФ, бо це стане кремлівською пасткою для України.
27 листопада 2019
Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль під час візиту до Берліна цього тижня провела зустрічі в МЗС Німеччини, де обговорила комплекс газових питань.
22 листопада 2019
Арбітражний трибунал у Гаазі виніс свій перший процедурний наказ, яким затверджено регламент та графік роботи Арбітражу.
21 листопада 2019
У Гаазі о 10:00, за місцевим часом, почалися перші процесуальні слухання Арбітражного трибуналу, сформованого відповідно до додатку VII Конвенції ООН з морського права у справі щодо порушення імунітету трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів.
20 листопада 2019
Міжнародний суд ООН в Гаазі встановив, що Росія має подати свій контрмеморандум на позов України до 8 грудня 2020 року.
12 листопада 2019
У справі щодо порушення Росією конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації фігурують російські політики Сергій Шойгу, Володимир Жириновський, Сергій Миронов і Геннадій Зюганов.
Заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль заявила, що коагентом у справі в Міжнародному суді проти Росії є посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов, й у разі її звільнення з МЗС із позовом все буде добре.
08 листопада 2019
Міжнародний суд ООН оприлюднив повне рішення щодо визнання юрисдикції суду у справі щодо порушення Росією двох конвенцій – про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації.
Незабаром очікується рішення щодо юрисдикції у позові Україна проти Росії щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права. Україна просить суд у Гаазі підтвердити свої права в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.
Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, агент України у справі "Україна проти Російської Федерації" Олена Зеркаль наголосила, що ситуація навколо МН17 також є частиною позову, поданого Україною проти РФ до Міжнародного суду ООН.
Міжнародний суд ООН відхилив усі заперечення з боку Росії щодо юрисдикції у справі України РФ, тож Росія вперше буде відповідати за порушення міжнародного права.
Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, агент України у справі "Україна проти Російської Федерації" Олена Зеркаль, вийшовши до журналістів після оголошення Міжнародним судом ООН рішення, привітала всіх із перемогою.
Рішення Міжнародного суду ООН щодо прийнятності скарги України про фінансування Росією тероризму на Донбасі є світовим прецедентом і буде наддорого коштувати РФ у всіх сенсах.
Міжнародний суд ООН на відкритому судовому засіданні, яке проходить в Палаці миру в Гаазі, ухвалив рішення, що має юрисдикцію розглядати спір щодо Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.
Міжнародний суд ООН на відкритому судовому засіданні, яке проходить в Палаці миру в Гаазі, розпочав оголошення рішення з питань юрисдикції у справі за позовом України проти РФ.
Міжнародний суд ООН сьогодні оголосить рішення про попередні заперечення РФ (юрисдикція) у справі щодо Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (Україна проти РФ).
22 жовтня 2019
Міжнародний суд ООН 8 листопада оголосить рішення, чи є в нього юрисдикція за позовом України проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.
11 вересня 2019
Рішення щодо підсудності ЄСПЛ справи "Україна проти Росії" про порушення російським окупаційним режимом прав людини у Криму може бути ухвалене у період від шести до дванадцяти місяців. Розгляд справи по суті Судом може розпочатися лише після цього.
У Європейському суді з прав людини у Страсбурзі завершилися попередні слухання у справі "Україна проти Росії" щодо порушення російським окупаційним режимом прав людини у Криму.
В ЄСПЛ Україна підкреслила, що Росія в Криму порушує права українських громадян на українській землі, яку вона протиправно окупувала.
Росія заперечує усі вимоги скарги України до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо порушення російським окупаційним режимом прав людини у Криму.
26 жовтня 2017
Україна подала до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) правову позицію за позовом проти Росії, пов'язаним з подіями в Донбасі в 2014 році.
29 вересня 2017
Президент Петро Порошенко доручив підготувати позов проти Російської Федерації щодо негативних наслідків незаконного будівництва Керченського мосту з території РФ до окупованого Криму.
01 серпня 2017
Україна підготувала для Євросуду в Стразбурзі три окремих графіки із похвилинною хронологією вторгнення російських військ.
25 липня 2017
Україна довела, що захоплення Російською Федерацією Криму було спланованою акцією.
22 липня 2017
До Міжнародного суду ООН передані тисячі сторінок доказової бази щодо фінансування Росією тероризму.
14 липня 2017
Україна активно готує меморандум в рамках позову проти Росії для подачі до Міжнародного суду ООН у червні наступного року.
12 червня 2017
Громадянство України у світовому вимірі стало більш престижним та надає більше можливостей, ніж російське.
09 червня 2017
Перекриття транзитних шляхів для українських товарів Російською Федерацією спричинило різке підвищення транзитних тарифів та стало однією з причин зниження обсягів торгівлі між Україною та Казахстаном.
22 травня 2017
Арбітражний трибунал за позовом України проти Росії щодо порушення РФ положень Конвенції ООН з морського права затвердив правила процесу, у тому числі встановивши певні часові рамки в процесі.
13 травня 2017
Строки, надані Україні Міжнародним судом ООН у Гаазі для подання меморандуму, відповідають загальному наміру української сторони.
Представники України, Росії та голова Міжнародного суду ООН Ронні Абрахам погодили графік подальшого розгляду звинувачень щодо порушення з боку РФ двох конвенції ООН.