Мова, історія і Конституція: Зеленський підписав закон про іспити на громадянство

Мова, історія і Конституція: Зеленський підписав закон про іспити на громадянство

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про нові правила набуття громадянства, який передбачає іспити з української мови, історії України та знання Конституції.

Інформацію про відповідний Закон №7606 "Про внесення змін до Законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України" розміщено на сайті Верховної Ради.

Згідно з документом, тепер для отримання громадянства України потрібно буде скласти іспити на знання української мови, історії та Конституції.

Іноземці чи особи без громадянства, які мають визначні заслуги перед Україною, прийняття яких до українського громадянства становить державний інтерес, або які в установленому законодавством порядку проходять військову службу за контрактом у Збройних силах України, Державній спеціальній службі транспорту або Національній гвардії України, особи, які отримали посвідку на тимчасове проживання, упродовж двох років з моменту набуття громадянства мають скласти відповідні іспити та подати документи про їх складання.

Читайте також: Кремінь назвав створення підручників з української для іноземців пріоритетом на 2023 рік

Невиконання зобов’язання про складання іспитів з основ Конституції України, історії України, на рівень володіння державною мовою вказаними категоріями осіб є підставою для втрати громадянства України.

Складання іспитів має здійснюватися в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Верховна Рада прийняла цей закон 21 березня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-