Чорноморський регіон став проєктором небезпеки для всієї Європи - Фролова

Чорноморський регіон став проєктором небезпеки для всієї Європи - Фролова

Укрінформ
Нехтування Чорноморським регіоном призвело до того, що він став проєктором небезпеки для всієї Європи і більш широкої регіональної політики.

Таку думку заступниця міністра оборони України (2019-2020), заступниця голови правління Центру оборонних стратегій Аліна Фролова висловила під час включення на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ, розповідаючи про перебіг Першої Чорноморської безпекової конференції, що проходить у Бухаресті.

“Ми планували її (конференцію - ред.) кілька років. І планували зробити ще до повномасштабного вторгнення, тому що вважаємо, що Чорне море є незаслужено забутим регіоном, якому не приділялося достатньо уваги з точки зору безпеки від головних гравців, які формують цю безпекову повістку. У нас немає, на жаль, досі стратегії НАТО щодо Чорного моря, не сформульована позиція Сполучених Штатів, немає жодного робочого об’єднання серед чорноморських країн. ЄС має дуже нечітку позицію. Тому ми вважаємо, що повномасштабна агресія стала можлива саме через те, що, скажемо так, регіон був відданий на відкуп виключно агресивним регіональним гравцям, таким як росія. І саме це призвело до можливості повномасштабного наступу, до можливості окупації Чорного моря”, - сказала Фролова.

Читайте також: Аспекти безпеки в Чорноморському регіоні треба переглянути – Резніков

Вона уточнила, що через це страждає не лише економіка регіону.

“Ми бачимо, що це і загроза голоду, яку росія точно буде активувати восени, це неможливість поставки ключових експортних позицій, від яких залежить Європа і світ, з України. І не тільки з України, а й з Румунії , Болгарії. Тому таке нехтування цим регіоном і призвело до того, що він став проєктором небезпеки для всієї Європи і більш широкої регіональної політики”, - уточнила Флорова.

За її словами, на конференції зібрали експертів і політиків “саме для того, щоб повернути регіон в глобальну політичну повістку, щоб змусити політиків випрацювати свої наміри, плани і заяви щодо цього регіону і почати нарешті щось робити”.

Фролова повідомила, що вчора, 12 квітня, в межах конференції проходив експертний день.

“Ми зібрали більше 70 експертів з усієї Європи, США, Канади, України, Румунії. І вчора були експертні обговорення. Першою частиною цих обговорень був власне документ, створений українськими експертами, експертною мережею Кримської платформи… Він буде опублікований сьогодні. Це експертне бачення того, як має розвиватися, як має будуватися безпекова конфігурація Чорноморського і Азовського басейну. Вносимо тут конкретні пропозиції, як ми бачимо це в майбутньому, які кроки можемо зробити прямо зараз. “Ми” - це всі демократичні країни: що має зробити НАТО, що має зробити ЄС, що мають зробити чорноморські країни, регіональні лідери, такі як Польща, Балтійські країни”, - розповіла Фролова.

Також, за її словами, на конференції говорили про кібервійну, яка відбувається зараз, інформаційні війни.

“Ми робили культурну програму, щоб наші іноземні гості побачили, в тому числі, і фільми про війну, документальний фільм про звільнення острова Зміїний”, - додала Фролова.

Читайте також: Міноборони Німеччини: Демократія у Європі під загрозою, ми маємо інвестувати у безпеку

13 квітня у межах конференції запланований політичний день із виступами міністрів та делегатів від країн-учасниць.

“Наскільки я знаю, беруть участь (у конференціях - ред.) близько 40 країн”, - підкреслила Фролова.

Як повідомляв Укрінформ, організаторами Першої Чорноморської безпекової конференція Міжнародної кримської платформи 12-13 квітня у Бухаресті є Міністерство закордонних справ України, Міністерство оборони України, Міністерство закордонних справ Румунії, Міністерство національної оборони Румунії, у партнерстві з Центром оборонних стратегій (Україна).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-