Дуда: росія має відбудувати Україну, а міжнародна спільнота - змусити її до цього

Дуда: росія має відбудувати Україну, а міжнародна спільнота - змусити її до цього

Укрінформ
Міжнародна спільнота має змусити росію заплатити за все, що вона зруйнувала в Україні під час війни.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда на спільній пресконференції з федеральним президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром після їх переговорів у Берліні в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Витрати має понести той, хто розпочав війну. росія напала на Україну, зруйнувала українську інфраструктуру, українські міста та села, тому вона має нести увесь фінансовий тягар за відбудову. росія зобов’язана провести цю відбудову. А міжнародна спільнота має змусити росію зробити це», - підкреслив Дуда.

Він зауважив, що це має стати сигналом для всіх потенційних агресорів у світі: якщо хтось наважиться напасти на іншу незалежну країну, ціна за це буде дуже високою.

Президент Польщі підкреслив готовність брати участь у відбудові України спільними зусиллями – разом зі США, країнами G7, німецькими підприємствами. Він висловив сподівання, що це буде дуже великий проєкт, який невдовзі можна буде реалізувати.

Читайте також: Питання розміщення систем Patriot буде вирішене ближчими днями - Дуда

«Тут не може бути сумнівів. У нас є бажання і є потенціал, є можливості», - заявив Дуда.

Він запевнив при цьому, що є розуміння, що це буде дуже дорого. Лише відбудова інфраструктури коштуватиме, за оцінками Всесвітнього банку, щонайменше 350 млрд доларів. Утім, роботу треба починати якнайскоріше та шукати засоби скрізь, де можливо.

Дуда зауважив, що вони є єдиної з німецьким колегою думки щодо необхідності підтримувати Україну всіма силами. Він нагадав, що частка польської підтримки сягає 2 млрд євро, польська зброя ефективно допомагає ЗСУ, республіка також надала притулок, захист і достойні умови перебування уже 3 млн біженців. Наразі, коли тактика росії полягає в тому, щоб відрізати українців у них вдома від тепла, світла та води, слід очікувати, в тому числі в Німеччині, на збільшення кількості біженців, попередив польський лідер.

У цьому контексті Варшава вважає за потрібне вирішити на європейському рівні питання виділення коштів на українських біженців тим країнам, які їх приймають.

Читайте також: Штайнмаєр: Не буде переговорів без України та проти України

Штайнмаєр підкреслив, що обидві держави твердо стоять на боці України, вони наразі належать до країн, які надають найбільшу підтримку, та запевнив, що «вони продовжуватимуть це робити», в тому числі в питанні відбудови. Така політика, запевнив президент ФРН, знаходить підтримку серед населення.

Анджей Дуда перебуває в Берліні з одноденним робочим візитом. Головною темою переговорів є допомога Україні, особливо під час зими.

 Фото: polskieradio.pl

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-