Президент передав до Ради запит стосовно мандатів представників ОПЗЖ

Президент передав до Ради запит стосовно мандатів представників ОПЗЖ

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський звернувся до Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з проханням розглянути петицію про позбавлення мандатів народних депутатів від ОПЗЖ.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у відповіді глави держави на петицію, яку подав народний депутат Олексій Гончаренко.

"За результатами розгляду електронної петиції інформую про таке. 19 березня 2022 року Указом Президента України № 153/2022 було введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 березня 2022 року "Щодо призупинення діяльності окремих політичних партій", яким призупинено на період дії воєнного стану будь-яку діяльність в Україні політичних партій, зокрема "ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ". Крім того, 3 травня 2022 року Верховною Радою України було прийнято, а мною підписано Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій", який визначає процедуру зупинення та заборони діяльності політичних партій, зокрема тих, співпраця яких пов’язана з політичними партіями, громадськими організаціями держави, що визнана відповідно до закону державою-агресором або державою-окупантом, та які внесені до Переліку політичних партій та громадських організацій нерезидентів України, які створюють загрозу національній безпеці України", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Зеленського просять звернутися до ВР щодо позбавлення мандату всіх депутатів від ОПЗЖ

Президент нагадав, що 15 вересня 2022 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду постановив залишити апеляційну скаргу політичної партії ОПЗЖ без задоволення і таким чином остаточно заборонив її діяльність у нашій країні

Зеленський також зазначив, що вже звернувся до Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з проханням опрацювати викладені в електронній петиції пропозиції та поінформувати автора звернення про результати розгляду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-