Гаага: делегація України бере участь у конференції по забороні хімзброї

Гаага: делегація України бере участь у конференції по забороні хімзброї

Укрінформ
У Гаазі сьогодні розпочалася 27 сесія Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу, сесія триватиме по 2 грудня.

Програма роботи заходу передбачає розгляд широкого кола питань, пов’язаних з імплементацією рішень щодо знищення хімічної зброї, забезпечення ефективності верифікаційного режиму за КХЗ, а також обговорення випадків застосування хімічної зброї в низці країн та питань винайдення механізмів запобігання такому застосуванню в майбутньому.

У роботі конференції бере участь делегація України. Зокрема, постійний представник України при Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) посол Максим Конононенко та голова секретаріату з виконання КХЗ Катерина Біла.

Читайте також: Немає жодних гарантій, що рф дотримуватиметься Конвенції про заборону хімзброї - посол

Також присутня делегація росії. Постійний представник рф при ОЗХЗ Олександр Шульгін заявив, що роботу російської місії при Організації “хочуть обмежити”.

Як повідомляв Укрінформ, Технічний секретаріат Організації із заборони хімічної зброї при ООН “уважно моніторить” ситуацію в Україні.

Всі 193 країн-членів ОЗХЗ, в тому числі Україна та росія, є сторонами Конвенції про хімічну зброю від 1997 року. Цей документ передбачає зобов’язання не створювати та не застосовувати хімічну зброю.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-