Перед зустріччю міністрів НАТО в Бухаресті Столтенберг підтвердив міцну підтримку України

Перед зустріччю міністрів НАТО в Бухаресті Столтенберг підтвердив міцну підтримку України

Укрінформ
Генеральний Секретар НАТО напередодні зустрічі міністрів закордонних справ НАТО, що має відбутися у Бухаресті 29-30 листопада, виступив із заявою, в якій підтвердив непохитну підтримку України союзниками по Альянсу та заявив про намір продовжувати цю підтримку до повного звільнення українських територій.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у заяві Єнса Столтенберга, що оприлюднена сьогодні на сайті НАТО.

«Міністри закордонних справ НАТО зустрінуться у Бухаресті, Румунія, у вівторок та у середу (29-30 листопада 2022 року), щоб розглянути питання злочинної війни росії, підтримку НАТО для Києва та інших партнерів, шляхи для посилення стійкості та зміни у позиції Китаю. Перед зустріччю Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що НАТО буде продовжувати стояти поряд з Україною так довго, як це буде потрібно», - йдеться у повідомленні.

«Ми не відступимо. Підтримка України відповідає нашим інтересам у сфері безпеки… Не може бути тривалого миру, якщо агресор переможе», - заявив керівник Альянсу.

Як ідеться у повідомленні, в Бухаресті урядовці країн НАТО зустрінуться із українським колегою Дмитром Кулебою для обговорення найбільш невідкладних потреб України.

Столтенберг підтвердив, що він закличе союзників надати Україні більше допомоги в рамках так званого Широкого пакету НАТО з підтримки, що передбачає доставку пального, медичного обладнання, обладнання для подолання зимового періоду, засоби для боротьбі з дронами. Він зазначив також, що НАТО допоможе у переході від обладнання ще пострадянської ери на сучасні стандарти НАТО, включаючи доктрину та систему довгострокового тренування військ.

Крім того, Генеральний секретар НАТО згадав про необхідність забезпечення стійкості Альянсу та необхідності позбавитися від існуючої залежності країн-союзниць від авторитарних режимів.

«Війна в Україні продемонструвала нашу небезпечну залежність від російського газу. Ми маємо оцінити нашу залежність також від інших тоталітарних режимів, зокрема, від Китаю. Ми маємо відреагувати на ці ризики, зменшити нашу вразливість та підвищити нашу стійкість», - наголосив Єнс Столтенберг.

Як зазначається, на зустріч міністерського рівня в Бухаресті прибудуть також керівники зовнішньополітичних відомств Боснії і Герцеговини, Грузії й Молдови, для обговорення подальшого розвитку відносин з Альянсом у ці складні часи. Генеральний Секретар нагадав, що ці три країни «стикаються із тиском з боку росії у багатьох різних проявах, тож ця зустріч дозволить зробити наступні кроки, щоб допомогти їм захистити власну незалежність та зміцнити їх здатність до самозахисту».

Читайте також: Чорногорія підтримує Україну на шляху до НАТО — Міноборони

Генеральний секретар НАТО повідомив також, що у зустрічі союзників у Бухаресті візьмуть також участь міністри Фінляндії й Швеції, та наголосив, що «час завершити процес їх входження та привітати їх як повноправних членів Альянсу».

Як повідомлялося, 29-30 листопада в Бухаресті відбудеться засідання Північноатлантичної Ради на рівні міністрів закордонних справ, які розглянуть найбільш нагальні питання євроатлантичної безпеки та, зокрема, розвиток ситуації навколо триваючої російської агресії проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-