До роковин Голодомору в ООН розповіли про голод як зброю в руках кремля

До роковин Голодомору в ООН розповіли про голод як зброю в руках кремля

Фото
Укрінформ
У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбувся захід пам’яті жертв Голодомору «Голод як зброя: його довгострокові наслідки для людини та людського розвитку».

Як передає власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку, його організували постійне представництво України при ООН та українська громада США.

Представникам дипломатичних місій при ООН було продемонстровано документальний фільм американського лікаря українського походження Бориса Буняка «Коли ми голодуємо» про руйнівний вплив голоду на організм людини, її психіку та розвиток суспільства в цілому.

За словами голови комітету закордонних справ Українсько-американської асоціації адвокатів Віктора Рудя, штучний голод використовується москвою як зброя масового знищення. Він підкреслив, що росія, яка вважає себе наступницею срср, не визнала своєї вини з й не понесла відповідальності за злочин геноциду, скоєний в 1932-1933 роках, і продовжує цю політику нині як щодо України, так і інших країн.

Як підкреслив постійний представник Польщі при ООН Кшиштоф Щерський, цілі росії не змінилися за 90 років: і тоді, і тепер, здійснюючи геноцид, вона прагне «підпорядкувати собі українців і загарбати їхні землі».

У коментарі Укрінформу постпред України при ООН Сергій Кислиця наголосив на важливості проведення таких заходів у цій організації.

«Велика трагедія людства в тому, що воно не винесло урок із тих злочинів, що були скоєні 90 років тому. І зараз відбувається повтор цього на теренах України», - сказав він.

Читайте також: Оргкомітет затвердив план заходів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору в Україні

За словами дипломата, такий захід важливо було провести саме в ООН, бо для цієї міжнародної організації «питання продовольчої безпеки є одним з найголовніших».

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада України закликала парламенти держав світу визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-