Участь рф у ЮНЕСКО і головування в Комітеті Всесвітньої спадщини є неприйнятними - Джапарова

Участь рф у ЮНЕСКО і головування в Комітеті Всесвітньої спадщини є неприйнятними - Джапарова

Укрінформ
Участь рф у ЮНЕСКО, а також продовження головування в одному з ключових органів Організації - Комітеті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, є неприйнятними.

Про це заявила голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова під час зустрічі з новопризначеною представницею ЮНЕСКО в Україні К’ярою Бардескі, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу МЗС.

"Перша заступниця міністра детально поінформувала про наслідки російської агресії проти України, людські жертви, руйнування окупантами освітніх та наукових закладів, а також злочини рф, скоєні проти культурної та природної спадщини України. Голова Нацкомісії наголосила, що участь рф у ЮНЕСКО, а також продовження головування в одному з ключових органів Організації - Комітеті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, є неприйнятними", - поінформували у зовнішньополітичному відомстві.

Джапарова подякувала Організації за безпрецедентне рішення про відрядження до України представниці ЮНЕСКО, що працюватиме при Офісі координаторки системи ООН в Україні. "Таким чином вдалося досягти оформлення інституційної присутності ЮНЕСКО в нашій країні", - зазначили в МЗС.

Читайте також: Україна надала ЮНЕСКО список закладів культури, які потребують фінансової допомоги

У ході розмови голова Нацкомісії поінформувала К’яру Бардескі про процес реформування Нацкомісії, що має на меті підвищити її спроможність оперативно реагувати на виклики сьогодення та залучати більше підтримки для України.

Джапарова відзначила важливість реалізації ухваленого Виконавчою радою ЮНЕСКО рішення «Програма дій та екстреної допомоги ЮНЕСКО Україні», яке передбачає здійснення моніторингу ситуації на всій території України в її міжнародно визнаних кордонах та підтримуватиме імплементацію програми надзвичайної допомоги Україні у всіх сферах мандату Організації.

Перша заступниця міністра висловила сподівання, що новопризначена представниця ЮНЕСКО в Україні у координації з Нацкомісією, МЗС та у взаємодії з інституційними партнерами ЮНЕСКО активно та ефективно сприятиме втіленню у життя важливих для України програм в усіх сферах мандату ЮНЕСКО.

Як повідомлялося, Міністерство культури та інформаційної політики станом на кінець жовтня верифікувало понад 550 пошкоджених об'єктів культурної спадщини.

Фото: МЗС

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-