Генасамблея ООН: російські псевдореферендуми на захоплених територіях не мають юридичної сили

Генасамблея ООН: російські псевдореферендуми на захоплених територіях не мають юридичної сили

Укрінформ
російські псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях України не мають жодної юридичної сили й не є підставою для будь-якої зміни статусу цих українських регіонів. 

Про це йдеться в ухваленій у середу резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй», передає кореспондент Укрінформу.

Резолюція наголошує на зобов’язанні держав-членів ООН утримуватися в міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування й нагадує, що жодне територіальне надбання, яке стало результатом погрози силою або її застосування, не може бути визнане законним.

У документі відзначається, що частини Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей України перебувають або перебували під тимчасовим військовим контролем рф внаслідок агресії, що є порушенням суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України. Рішення російських органів влади щодо спроби анексії захоплених територій названо несумісними з принципами Статуту ООН.

Читайте також: росії в ООН не вдасться уникнути відповідальності за свої дії в Україні - США

Генеральна Асамблея підтверджує відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і «засуджує організацію російською федерацією незаконних так званих референдумів» та «спробу незаконної анексії Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей України».

У резолюції підкреслюється, що протиправні дії рф щодо псевдореферендумів, проведених у період з 23 по 27 вересня 2022 року в окремих районах Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей України, та подальша спроба незаконної анексії цих районів не мають жодної юридичної сили відповідно до міжнародного права і не є підставою для будь-якої зміни статусу цих регіонів України.

Генасамблея вимагає від росії «негайно та безумовно» скасувати свої рішення від 21 лютого та 29 вересня 2022 року щодо статусу окупованих територій та «негайно, повністю і беззастережно» вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Читайте також: США обговорювали з представниками понад 100 країн резолюцію ООН щодо анексії рф

Співавторами резолюції виступили близько 70 країн.

Як повідомляв Укрінформ, одинадцята надзвичайна спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН 10 та 12 жовтня обговорювала проєкт резолюції про невизнання псевдореферендумів на окупованих росією територіях України.

російська делегація зробила спробу шляхом маніпуляцій нав’язати таємне голосування за документ, сподіваючись на більшу підтримку своєї позиції, проте переважною більшістю голосів її пропозиції були відхилені.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-