Зеленський визнав нікчемними укази путіна про визнання «незалежності» низки регіонів України

Зеленський визнав нікчемними укази путіна про визнання «незалежності» низки регіонів України

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський визнав нікчемними укази президента російської федерації щодо визнання "незалежними" Криму, так званих "лнр" та "днр", Запорізької і Херсонської областей, а також інших рішень на виконання цих указів.

Відповідний указ №687/2022 від 4 жовтня опублікований на сайті глави держави, повідомляє Укрінформ.

"Визнати нікчемними, тобто такими, що не породжують жодних юридичних наслідків, укази президента російської федерації від 17 березня 2014 року № 147, від 21 лютого 2022 року № 71, від 21 лютого 2022 року № 72, від 29 вересня 2022 року № 685, від 29 вересня 2022 року № 686, а також будь-які інші рішення, акти та договори, прийняті, видані та укладені на підставі та/або у зв’язку з реалізацією зазначених указів президента російської федерації", - ідеться в документі.

В указі наголошується, що територія України є цілісною і недоторканною в межах її міжнародно визнаного державного кордону, суверенітет України поширюється на всю її територію.

Читайте також: Коли на території повертається український прапор, про фарс з анексіями ніхто не згадує - Зеленський

Також в документі підтверджується невіддільне суверенне право України на відновлення і збереження її територіальної цілісності в межах міжнародно визнаного державного кордону.

Крім того, зазначається, що рішення ухвалено, "дотримуючись загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, зокрема імперативних норм загального міжнародного права, а також чинних міжнародних договорів України, у тому числі, Договору між Україною і російською федерацією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року, який не може бути припинений навіть внаслідок докорінної зміни обставин відповідно до статті 62 Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 року".

Як відомо, указом путіна від 17 березня 2014 року № 147 Крим проголошувався "незалежною державою" з особливим статусом Севастополя у ній; указами № 71 та № 72 від 21 лютого 2022 року "визнано незалежними" так звані "д/лнр", а указами № 685 та № 686 від 29 вересня 2022 року - "незалежність" Херсонської та Запорізької областей України.

Читайте також: Державі-порушниці міжнародного права не місце у глобальній спільноті - Зеленський

30 вересня у кремлі відбулася церемонія "прийняття до складу росії" маріонеткових утворень "лнр" та "днр", а також захоплених армією рф територій Херсонської та Запорізької областей України після проведення псевдореферендумів 23-27 вересня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-