Рінкевичс: Важливо, аби Євросоюз визнав росію державою-спонсором тероризму

Рінкевичс: Важливо, аби Євросоюз визнав росію державою-спонсором тероризму

Укрінформ
Голова МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс вважає, що визнання росії країною - спонсором тероризму, допомогло б ухвалити низку рішень, які обмежують агресивні можливості росії, та допомагають відновленню України.

Про це Рінкевичс сказав в інтерв’ю Укрінформу.

«Нагадаю, що у США формулювання «держава – спонсор тероризму» має юридичні та фінансові наслідки. У Євросоюзі воно не має такого рангу, подібні рамки не опрацьовані. Але й політична декларація в цьому випадку буде також важливою, оскільки вона дає підстави для роботи з нашими партнерами в ЄС з кількох напрямів», - сказав Рінкевичс.

За його словами, перший з таких напрямків – конфіскація коштів російського Центробанку, заморожених через санкції, та використання їх для підтримки та відновлення України. Другий напрямок – розробка єдиної політики щодо європейських віз для російських громадян. Третій – подальша робота із запровадження Європейським Союзом восьмого пакета санкцій проти росії.

Читайте також: Латвія не визнає і засуджує анексію українських територій росією

Рінкевичс також нагадав, що парламенти Латвії та Литви вже визнали росію «спонсором тероризму», парламент Естонії має намір зробити це.

Останній привід для можливого визнання Євросоюзом росії спонсором тероризму – вибухи на газопроводах Nord Stream-1, Nord Stream-2. «Це питання ще на стадії обговорення. У Данії, Швеції проводиться розслідування вибухів, і поки що немає остаточних результатів», - зазначив Рінкевичс.

Читайте також: Країни Балтії підтримують вступ України в НАТО

Нагадаємо, що у четвер країни НАТО на Північноатлантичній раді оговорювали вибухи на газопроводах. У прийнятій з цього приводу заяві виток газу на Nord Stream було названо «навмисним актом саботажу», при цьому підкреслено, що «будь-яка навмисна атака проти критичної інфраструктури союзників отримає об'єднану і рішучу відповідь».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-