Угорщина на краю прірви й може позбутися членства в ЄС - чеський міністр

Угорщина на краю прірви й може позбутися членства в ЄС - чеський міністр

Укрінформ
Утримання Угорщини в руслі європейської політики щодо росії потребуватиме від Чехії, яка головує в Раді ЄС, чималих зусиль у найближчі місяці, заявив чеський міністр у справах Європи Мікулаш Бек.

Про це передає Укрінформ з посиланням на чеський медіаресурс Irozhlas.

«Європейський Союз часто веде тяжкі переговори... Але Угорщина пройшла довгий шлях, на мій погляд, до краю прірви, і тепер вона має вирішити, чи повернутися від цього краю назад, чи ризикнути зробити стрибок, про наслідки якого не хочу спекулювати», - сказав він, додавши, що теоретично може йтися про вихід з Європейського Союзу.

Читайте також: «Порятунок» Угорщиною кількох олігархів від санкцій може скомпрометувати роль ЄС – Лінкявічюс

Водночас він вважає невеликим позитивним знаком те, що Угорщина відмовилася від своєї вимоги вилучити трьох російських олігархів із санкційного списку.

Також Бек зазначив, що лунають голоси деяких країн, зокрема Італії, які закликають до угоди з росією щодо припинення вогню, навіть ціною територіальних втрат та послаблення України.

«Ці погляди базуються на економічній перспективі в інтересах європейських компаній, але геополітичні інтереси також мають бути враховані. Я впевнений, що більшість гравців усвідомлюють безпековий вимір кризи й що ми не укладемо погане перемир'я в обмін на короткострокове економічне полегшення», - зазначив він, додавши, що думки про угоду з рф висловлює меншість країн.

Читайте також: В уряді Угорщини кажуть, що почали отримувати додатковий газ із росії

За його словами єдність у Європейському Союзі ніколи не була й не буде «єдністю одного голосу, а завжди буде єдністю в множинності», тобто «єдністю багатьох голосів, які ведуть діалог між собою, іноді сперечаються, але зрештою знаходять спільну мову з ключових питань».

Як повідомлялося, Угорщина погрожувала перешкодити посиленню санкцій проти росії, якщо із санкційного списку не будуть видечені імена трьох російських олігархів – Алішера Усманова, Петра Авена і Віктора Рашникова.

Згодом завдяки Чехії Будапешт нібито відломився від цієї вимоги.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-