Німеччина й Норвегія продовжать підтримувати Україну зброєю - Шольц

Німеччина й Норвегія продовжать підтримувати Україну зброєю - Шольц

Укрінформ
Німеччина та Норвегія продовжуватимуть надавати тривалу допомогу Україні воєнною технікою та озброєнням, але також політичну та економічну підтримку.

Про це канцлер ФРН Олаф Шольц заявив в Осло на спільній пресконференції з норвезьким колегою Йонасом Гар Стере, передає кореспондент Укрінформу.

«Путін розпочав загарбницьку війну, мета якої є цілком зрозумілою – він від початку хотів захопити всю Україну в короткі строки, а після того, як це не вдалося, сконцентрувався принаймні на сході країни. Ніхто з нас не може знати, чи не має він нових цілей, які буде переслідувати. Тому так важливо в цій ситуації, щоб ми не припиняли військову підтримку України, в тому числі ефективною зброєю», - заявив Шольц.

Він зазначив, що ФРН, як і Норвегія, постачає Україні сучасні оборонні системи, навчає українських військових.

Стосовно завершення війни, за словами канцлера, мир під диктовку росії не буде сприйнятий. Досягнення миру можливо лише за згоди Президента, уряду, парламенту та народу України.

Читайте також: Шольц: Ми будемо й надалі підтримувати Україну - військово, фінансово і морально

«Зрозуміло також, що будь-які ідеї стосовно нових кордонів, офіційно невизнаних, будуть також неприйнятними», - заявив Шольц, додавши, що росії годі сподіватися, що вона захопить певні українські землі та буде вичікувати, коли ситуація у світі зміниться для неї на краще.

Жодна із запроваджених проти рф суворих санкцій не буде знята без згоди з боку України. Це повинен усвідомлювати російський президент, і саме це доводять йому ті політики, які спілкуються з путіним телефоном, наголосив німецький канцлер.

Війна росії стала поворотним пунктом, імперіалізм повернувся в Європу, але демократична Європа «не може, не має права та не дозволить» змінювати кордони за допомогою сили та зброї, зазначив Шольц. «Україна може покладатися на нашу всебічну та довгострокову підтримку - політичну, фінансову, економічну та, звісно, військово-технічну», - запевнив німецький лідер.

Читайте також: Німеччина сприятиме швидкому отриманню Україною €8 мільярдів допомоги від ЄС – Шмигаль

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере своєю чергою зазначив, що обидві країни надають воєнну допомогу Україні, яку тісно між собою узгоджують.

Обидва глави урядів також задекларували готовність посилювати двосторонню військову співпрацю, зокрема, в питанні будівництва підводних човнів, які є критичними для безпеки в морі, а також взаємодію в рамках НАТО.

Канцлер ФРН узяв участь у зустрічі Ради міністрів північних країн, яка відбулася в Осло. Учасниками цього форуму є Данія, Швеція, Фінляндія, Норвегія та Ісландія. Під час заходу обговорювалися військово-економічне співробітництво, співпраця в контексті НАТО та Європейської економічної зони, вплив російської війни проти України на енергобезпеку та економіку регіону тощо.

Фото: dpa

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-