Уряд напрацював нормативно-правові акти для виконання Угоди про асоціацію - Стефанішина

Уряд напрацював нормативно-правові акти для виконання Угоди про асоціацію - Стефанішина

Укрінформ
Уряд цього тижня завершив роботу над формуванням пакету нормативно-правових актів, необхідних для виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це повідомила віцепрем’єрка-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час онлайн-засідання Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС, передає Укрінформ з посиланням на Урядовий портал.

Стефанішина зазначила, що більшість законопроєктів для імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС вже перебувають на розгляді в парламенті, а інша частина законопроєктів вже напрацьована урядом.

«Залишились лише ті нормативні документи ЄС, які або втратили актуальність, або ті, які потребують часу для проведення технічних розрахунків. Загалом Україна ще має імплементувати 107 регламентів і Директив ЄС в рамках Угоди про асоціацію», – сказала Стефанішина.

Читайте також: Новий закон про медіа має закріпити відповідність Копенгагенським критеріям членства в ЄС – Стефанішина

Окрему увагу віцепрем’єрка приділила виконанню семи рекомендацій Єврокомісії, за результатами яких будуть сформовані подальші кроки щодо членства в ЄС.

«До кінця року Україна очікує від Єврокомісії на оцінку другої частини опитувальника, що стосується всіх сфер наближення законодавства, за якими в подальшому будуть вестись перемовини щодо членства в ЄС. Тому виконання актуальних євроінтеграційних зобов’язань в максимальному обсязі сприятиме тому, аби наприкінці року оцінка готовності України до початку перемовин та наша відповідність праву ЄС була абсолютно іншою», – зазначила Стефанішина.

Коментуючи виконання рекомендацій Єврокомісії, посадовиця відзначила призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, реалізацію організаційних заходів щодо проведення засідання конкурсної комісії з відбору нового керівника Національного антикорупційного бюро, завершення роботи над законопроектом щодо відбору кандидатів на посаду суддів Конституційного Суду.

Стефанішина також повідомила, що наразі триває функціональний аналіз роботи міністерств, необхідний для подальшого посилення потенціалу Уряду з метою проведення євроінтеграційних реформ.

Читайте також: Україна підписала додаткову угоду з ЄС щодо збільшення фінансування енергоефективності

Як повідомлялося, глави держав та урядів Європейського Союзу 23 червня ухвалили рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що попри розв’язану росією війну Україна продовжить втілювати законодавство, норми та правила Європейського Союзу, а Кабінет Міністрів розробить відповідну дорожню карту для виконання вимог вступу до ЄС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-