В ОП очікують запровадження повного ембарго на російське викопне паливо у Європі

В ОП очікують запровадження повного ембарго на російське викопне паливо у Європі

Укрінформ
Чинний режим енергетичних санкцій Заходу щодо російської федерації є неефективним і потребує негайного посилення, оскільки доходи бюджету росії від експорту нафти, газу та вугілля подвоїлися за перші сто днів повномасштабної війни проти України.

Про це заявив радник Президента з питань економіки Олег Устенко у статті для Financial Times, повідомляє пресслужба ОП.

Він зазначив, зокрема, що вжиті Заходом санкції охоплюють менше 5% довоєнного російського експорту сирої нафти.

«Експорт сирої нафти, яка транспортується морем, хоч і знизився із середини червня, залишається більшим, ніж на початку вторгнення. Значною мірою це відбувається тому, що імпорт російської нафти у ЄС і Велику Британію все ще дозволений і він залишатиметься таким принаймні до грудня поточного року. Щотижня близько 10-20 мільйонів барелів сирої нафти надходить до Європи з російських портів, а трейдери перетворюють так зване поступове припинення постачання на вигідне їм божевілля», – розповів Устенко.

За його словами, у межах глобальної «операції з відмивання» російську нафту доправляють на закордонні нафтопереробні заводи, потім імпортують у західні країни як бензин, а після переробки нафтопродукти можуть легально потрапляти в будь-які країни без порушення санкцій, навіть якщо є пряма заборона на імпорт нафти.

Радник глави держави підкреслив, що продовження імпорту змішаної російської нафти в найближчі місяці є суттєвим ризиком. На думку Устенка, ця торгівля, імовірно, триватиме навіть після того, як повна заборона набуде чинності наприкінці поточного року.

«Це стане можливим завдяки виняткам із правил, які дають змогу компаніям імпортувати CPC Blend, сиру нафту, яка є сумішшю казахських і російських продуктів, що транспортується трубопроводом Каспійського моря», – пояснив він. І додав: «Це навряд чи те ембарго, на яке очікували... Неспроможність запровадити справжнє ембарго на російську нафту та газ збільшує доходи Путіна й фінансує воєнні злочини в Україні».

Читайте також: Країни «Люблінського трикутника» закликали світ запровадити ембарго на нафту і газ із росії

Устенко підкреслив, що до певної міри нинішні високі ціни на енергоносії відображають очікування трейдерів щодо посилення обмежень стосовно російської нафти.

Водночас він звернув увагу на те, що ціни на нафту марок West Texas Intermediate і Brent неухильно знижувалися з початку червня – якраз тоді, коли російський експорт сирої нафти почав скорочуватися, і відкинув твердження про те, що поточні ціни на нафту є результатом мінімальних обмежень, які наклали західні уряди на експорт викопного палива з росії.

Радник Президента вважає, що набагато більша відповідальність за зростання цін на енергоносії лежить на великих енергетичних компаніях, які отримали величезні прибутки за останні шість місяців.

«Business as usual слугує лише продовженню війни, яка завдала шкоди всій світовій економіці. Найефективніше рішення має передбачати повне та негайне ембарго на російське викопне паливо у Європі та швидке введення в дію пропозицій G7 щодо глобального обмеження цін на російську нафту», – наголосив Устенко.

Як повідомлялося, у Європейському Союзі з 1 серпня набула чинності заборона на імпорт вугілля з російської федерації, яка була передбачена в п’ятому пакеті санкцій, ухваленому 7 квітня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-