Україна до кінця року має показати результат із виконання рекомендацій Єврокомісії — Стефанішина

Україна до кінця року має показати результат із виконання рекомендацій Єврокомісії — Стефанішина

Укрінформ
Україна має показати серйозний результат як із виконання Угоди про асоціацію, так і з реалізації рекомендацій Єврокомісії до кінця року, аби на початку 2023 року мати ясність щодо подальшого руху до членства в ЄС.

Про це заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час вебінару з бізнесом, організованого Європейською бізнес асоціацією, передає Укрінформ з посиланням на Урядовий портал.

«На сьогодні в парламенті є близько 50 євроінтеграційних законопроєктів, які народні депутати розглядатимуть вже найближчим часом. Крім того, до 9 серпня разом з міністерствами ми завершимо підготовку текстів усіх законопроєктів, необхідних для імплементації Угоди про асоціацію. Ми дуже цінуємо ту експертизу, яку має бізнес, і закликаємо вас долучитися до цього процесу», – сказала Стефанішина.

Вона також відзначила, що Кабінет Міністрів зацікавлений, аби законодавство ухвалювали з урахуванням інтересів бізнесу.

«Перемовини щодо членства України в ЄС мають бути вигідними для нашої країни, і коли ми будемо приєднуватися до ЄС, то маємо бути конкурентоспроможними. У нас велика економіка з потужними індустріями в кожній сфері – логістика, енергетика, харчова промисловість. Тому сьогодні важливо інвестувати свої зусилля у вивчення регулювань Європейського Союзу та їхній вплив на ваш бізнес, адже членство України в ЄС означатиме, що ми станемо невід'ємною частиною спільного ринку Євросоюзу та будемо керуватись його правилами», – сказала Стефанішина.

Віцепрем’єр також закликала бізнес продовжувати роботу з європейськими інституціями для адвокатування секторальної інтеграції з ЄС, зокрема щодо «промислового безвізу».

«Україна підійшла до останніх раундів оціночних місій, які дозволять розпочати переговори щодо укладання Угоди АСАА. Розраховуємо, що до кінця жовтня оціночні місії завершать свою роботу», – сказала вона.

Стефанішина також запросила представників бізнесу долучитись до урядової команди на шляху підготовки до членства в Європейському Союзі.

Читайте також: ВР до кінця року ухвалить необхідні для початку переговорів про вступ у ЄС закони – Стефанчук

Як повідомлялося, глави держав та урядів Європейського Союзу 23 червня ухвалили рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що попри розв’язану росією війну Україна продовжить втілювати законодавство, норми та правила Європейського Союзу, а Кабінет Міністрів розробить відповідну дорожню карту для виконання вимог вступу до ЄС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-