Псевдореферендуми на окупованих територіях неприпустимі – ЦВК

Псевдореферендуми на окупованих територіях неприпустимі – ЦВК

Заява
Укрінформ
ЦВК заявляє про неприпустимість підготовки та проведення псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України та закликає застосувати персональні санкції до росіян, причетних до цього процесу.

Відповідну постанову ухвалено на засіданні ЦВК, повідомили Укрінформу в пресслужбі комісії.

«ЦВК встановила, що в умовах дії правового режиму воєнного стану всі спроби організації підготовки та проведення на території суверенної незалежної України окупаційною адміністрацією російської федерації чи за її сприяння псевдореферендумів є протиправними, а їх результати не матимуть жодних юридичних наслідків», - поінформували у комісії.

Також ЦВК затвердила заяву у зв’язку з організацією окупаційною адміністрацією рф на території суверенної незалежної України псевдореферендумів.

Читайте також: ЦВК не призначатиме проміжні вибори до Ради у двох округах на Донечині

Комісія звернулася до Міністерства закордонних справ України з проханням довести текст заяви до відома іноземних держав та міжнародних організацій, які ЦВК закликала засудити спроби рф та її окупаційної адміністрації організувати та провести на тимчасово окупованих територіях псевдореферендуми.

Також ЦВК закликає іноземні держави та міжнародні організації не брати участі та не сприяти організації й проведенню псевдореферендумів і не визнавати жодних результатів таких "народних волевиявлень".

Комісія закликала застосувати персональні спеціальні економічні та інші санкції щодо громадян російської федерації, причетних до організації на тимчасово окупованих територіях України заходів щодо підготовки та проведення псевдореферендумів.

Читайте також: В ОРДЛО почалася агіткампанія до «референдуму» - правозахисники

У ЦВК також закликають посилити політико-дипломатичний тиск на росію, подати їй чіткі сигнали щодо невідворотних негативних наслідків за чергову спробу протиправної зміни міжнародно визнаних кордонів України.

Місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, ЗМІ, об’єднанням громадян, підприємствам, установам і організаціям усіх форм власності, громадянам України наголошено на неприпустимості проведення на тимчасово окупованих територіях псевдореферендумів, а також – на кримінальній відповідальності за участь в їх організації та проведенні або за публічні заклики до їх проведення.

Комісія звернулася до СБУ та ДБР щодо оперативного розслідування згідно з компетенцією кримінальних правопорушень, передбачених статтями 111-1, 111-2 Кримінального кодексу України, для недопущення організації та проведення незаконних референдумів.

Читайте також: У Херсоні на стінах з'явилися написи проти псевдореферендуму

Громадян України – виборців, які проживають у територіальних громадах тимчасово окупованих територій України, ЦВК закликала не брати участі в псевдореферендумах у разі організації їх окупаційною адміністрацією рф чи за її сприяння, тим самим продемонструвати солідарність і єдність Українського народу.

«Усі зусилля агресора та його окупаційної адміністрації є марними, а організовувані ними на вказаних територіях в умовах тотального тиску на місцевих жителів псевдореферендуми не можуть мати жодних юридичних наслідків. Відповідно не можуть бути сприйняті усім цивілізованим світом, як не були визнані свого часу проведені на території України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі насильницькі "референдуми" за присутності військових російської федерації», – наголосили у ЦВК.

Читайте також: Спочатку «референдум», потім житло: у Маріуполі загарбники збирають особисті дані містян

Раніше у ЗМІ з’явилась інформація про активізацію на тимчасово зайнятих російськими окупантами територіях України, зокрема в Донецькій, Луганській, Запорізькій, Харківській та Херсонській областях, заходів, спрямованих на організацію підготовки та проведення псевдореферендумів щодо «входження до складу рф».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-