Зеленський: Якби росія не хотіла послабити Європу, вона не била б по гаманцях її мешканців

Зеленський: Якби росія не хотіла послабити Європу, вона не била б по гаманцях її мешканців

Укрінформ
росія використовує багато пропагандистських тез про те, що не є ворогом Європі, але дивитися потрібно на її дії, які свідчать про протилежне.

Про це під час виступу перед парламентом Словенії заявив Президент України Володимир Зеленський, передає Укрінформ.

“росія вдарила саме по європейцях газовою кризою – і другий рік поспіль навмисно старається, щоб європейські газові сховища залишилися перед зимою незаповненими. росія довела газові ціни у Європі до історичного максимуму, свідомо обмежуючи постачання всупереч ринковим правилам. До чого це призвело? Катастрофічна інфляція. Якби не було таких цін на енергоресурси, не було б і таких болісних наслідків для більшості людей у Європі", - сказав Зеленський.

Також Президент наголосив, що дії російської федерації призведуть до масової міграції в світі, і це не омине Європу. російські війська заблокувати українські порти, і це вдарить не тільки по тих, хто залежить від імпорту продовольства.

"Це тільки початок, бо без нашого продовольства не вдасться стабілізувати світовий ринок, врятувати країни Африки й Азії від голоду. Якщо там буде голод, значить, ви побачите на території ЄС нових мігрантів. Мільйони нових мігрантів", - наголосив Зеленський.

Він додав, що це лише деякі приклади з антиєвропейських дій росії.

"Якби російське керівництво справді прагнуло послабити когось іншого, а не Європу, як вони стверджують, то москва не била б по гаманцях мешканців навіть тих країн Європи, які до останнього намагалися бути дружніми до росії, і не намагалась би зламати внутрішню соціальну стабільність європейських держав", - сказав Президент.

Читайте також: росія втратила вплив в Європейському Союзі — Зеленський

За словами Зеленського, ЄС може захистися від таких викликів завдяки співпраці з Україною. Так, Україна приєдналася до єдиної європейської енергосистеми, і навіть у воєнних умовах розпочала експорт електрики в Румунію та Словаччину за ціною, яка значно нижча, ніж ціни в ЄС, зазначив він.

"Ми можемо швидко підвищити експорт у десять і більше разів, і це допоможе замістити українською електрикою суттєву частину європейського імпорту російського газу. Всі європейські сусіди України можуть отримати завдяки нашій електриці нову енергетичну стабільність, а отже, і зниження енергоцін у Європі", - сказав Президент.

Також, за його словами, українські газові сховища – найбільш зручні для регіону, великі за обсягом та здатні посилити європейський газовий ринок і зробити Європейський Союз більш підготовленим до проходження зимових сезонів.

У сфері аграрного виробництва, навіть за умов повномасштабної війни, український урожай зернових і олійних сягатиме десятків мільйонів тонн. Зараз у партнерстві з ЄС створюються нові маршрути експорту, вказав глава держави.

"І що більше буде таких зелених коридорів для українського продовольства через територію ЄС, то швидше ми гарантуємо захист для півдня Європи від нових хвиль міграції, а отже – гарантуємо збереження внутрішньої соціальної стабільності у країнах Євросоюзу", - додав Президент України.

За словами Зеленського, великі можливості відкриваються і від інтеграції України до цифрового ринку Євросоюзу.

Читайте також: Санкційний план «Макфола-Єрмака» вже виконаний на 55%

"Промислова співпраця з нами, а також спільна реалізація проєкту післявоєнної відбудови України може дати всій Європі такий економічний поштовх, який матиме історичну вагу і буде згадуватися так само, як реалізація Плану Маршалла після Другої світової війни. І я запрошую вашу країну, а також словенські компанії та фахівців приєднатися до відновлення України. Обсяг робіт – уже близько трильйона доларів", - сказав Зеленський.

За його словами, також великою є безпекова складова, оскільки росія хоче повернути контроль над усіма країнами, до яких колись могла дотягнутися. І щоб усі в Європі почувалися безпечно, Україна має зберегти свій суверенітет, відновитись після війни та стати довгостроковим гарантом захищеності Європи від російського реваншизму, наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, Збройні сили України з 24 лютого по 8 липня ліквідували близько 36,9 тисячі російських військових.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-