НАЗК виключило із санкційного списку члена правління російської держкомпанії

НАЗК виключило із санкційного списку члена правління російської держкомпанії

Укрінформ
Національне агентство з питань запобігання корупції України виключило із списку кандидатів на санкції члена правління однієї з найбільших державних компаній рф, що звільнився з посади та публічно засудив путінський режим.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє НАЗК.

“Росіяни вже йдуть проти путінського режиму, щоби не потрапити під санкції. Особа, яка раніше була ідентифікована НАЗК як кандидат на санкції та опублікована на вебсайті “Війна&санкції”, звернулась до НАЗК з проханням бути виключеною зі списку. Через війну ця особа засудила путінський режим та звільнилася з посади члена правління однієї з найбільших державних компаній рф”, - ідеться в повідомленні.

У НАЗК зауважили, що ця компанія входить до ТОП-10 найбільших за виручкою у сфері енергетики. Вона сплачує величезні суми податків до російського бюджету, чим фактично фінансує тероризм — вбивства українців під час війни.

“Інші 16 тисяч кандидатів, які ще мають шанс не потрапити під міжнародні санкції, можуть знайти себе в списку на вебсайті "Війна&санкції", - додали у агентстві.

У НАЗК нагадали, що частина визначених агентством кандидатів уже опинилась під міжнародними санкціями. Серед них низка керівників державної компанії “Ростех”: член правління і заступник гендиректора Ігор Зав’ялов, заступник гендиректора Максим Виборних та директорка із внутрішнього аудиту Наталія Смирнова. Усі вони вже потрапили до санкцій США. Якби вони заздалегідь звільнилися зі своїх посад, вони мали б шанс уникнути санкцій та арешту активів, пояснили у НАЗК.

Читайте також: Санкції мають максимально обмежити виїзд із росії осіб з оточення путіна — Зеленський

Для того, щоб не потрапити під міжнародні санкції, визначений НАЗК кандидат має публічно засудити російський режим, звільнитися з посади в державних органах чи компанії або ж виконати іншу дію, яка передбачена для відповідної категорії. Мета забезпечення таких звільнень та засуджень режиму — послабити здатність росії вести війну. Такий механізм визначений групою Єрмака-Макфола щодо санкцій у Дорожній карті індивідуальних санкцій.

Механізм виходу зі списку кандидатів для своєї категорії посади можна знайти за посиланням або дізнатися, написавши на press@nazk.gov.ua.

Як повідомляв Укрінформ, станом на кінець червня НАЗК ідентифікувало ще понад тисячу осіб і компаній для застосування міжнародних санкцій за причетність до війни проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-