Німеччина здатна подолати енергозалежність від рф у найкоротшій перспективі – Шольц

Німеччина здатна подолати енергозалежність від рф у найкоротшій перспективі – Шольц

Укрінформ
Німеччина почала вчасно вживати заходи зі зменшення залежності від російських енергоносіїв і попри складнощі зможе позбутися її.

Таке переконання висловив канцлер ФРН Олаф Шольц на пресконференції у вівторок, передає власний кореспондент Укрінформу.

Мета федерального уряду, за словами його очільника, «зробити Німеччину крок за кроком незалежною від викопного палива та коливання цін на енергоносії» і «вже до кінця цього року чи трохи пізніше бути в змозі отримувати газ з інших джерел і позбутися залежності, яку ми бачимо сьогодні».

Він поставив під сумнів пояснення російської сторони щодо причин різкого скорочення поставок газу в Європу. «Були представлені обгрунтування технічного характеру, але «випадково» по всій Європі спостерігаються раптово скорочення поставок газу», - сказав з посмішкою Шольц. Він зазначив, що такий розвиток подій треба сприймати дуже серйозно, але водночас висловив задоволення, що Німеччина почала «дуже рано» готуватися до подібної ситуації, зокрема, будувати термінали для скрапленого газу на узбережжі та відповідну інфраструктуру, зокрема, в місті Любмін.

Загалом же, на переконання глави уряду, вихід з енергетичної залежності полягає насамперед у більш швидкому розвитку відновлювальної енергетики. Заради цього вже ухвалено багато законів, зазначив він і додав, що все це створить умови для того, щоб «Німеччина в найкоротші строки перестала потребувати імпорту викопних енергоносіїв і змогла сконцентруватися на відновлювальних».

Читайте також: Шольц: G7 підтримуватиме Україну «стільки, скільки буде потрібно»

Шольц констатував, що Німеччина зіткнулася з великими викликами, та закликав промисловість «засукати рукава» з тим, щоб вийти з кризи сильнішою. Він попередив про «постійну спіраль інфляції», яка може стати найбільшою за останнє пів століття.

Попри складнощі для економіки канцлер вважає «безпрецедентно жорсткі» санкції ЄС проти рф правильними, адже «свобода має свою ціну; демократія, солідарність з друзями та партнерами мають свою ціну». ФРН, підкреслив Шольц, «готова заплатити цю ціну».

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський наполягає, що сьомий пакет антиросійських санкцій Європейського Союзу має бути настільки відчутним для росії, як шість попередніх пакетів разом.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-