Україна сподівається схилити дві країни ЄС для надання статусу кандидата

Україна сподівається схилити дві країни ЄС для надання статусу кандидата

Відео
Укрінформ
Україна докладає зусиль для того, щоб переконати уряди європейських країн, які все ще сумніваються у можливості надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС, у необхідності такого рішення, та очікує на позитивний результат розгляду цього питання під час саміту ЄС 24-го червня.

Про це в четвер у Брюсселі під час зустрічі з представниками ЗМІ за підсумками переговорів у Європейській Комісії заявила віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наступного тижня Європейська Комісія оприлюднить висновок з конкретними рекомендаціями (щодо заявки України на членство в ЄС – ред.). Ми тут, щоб донести наші очікування та розвіяти певні сумніви у скептичних країн. Ми вже мали зустрічі в Європейській Комісії. Ми готові до такого кроку. Впевнена, що 24-го червня жоден з лідерів Європейського Союзу не зможе сказати Україні «ні», - наголосила представниця уряду України.

Відповідаючи на запитання журналістів, вона уточнила, що сім країн «старої Європи» висловлювали пропозиції щодо якихось інших форматів інтеграції України до ЄС у вигляді «умовного» або «екстра» статусу кандидата, або просто «запрошення за стіл переговорів». На сьогодні, за словами Стефанішиної, таких поглядів продовжують дотримуватися три європейські країни, при цьому дві – продовжують захищати свою позицію. Україна сподівається схилити ці уряди у бік позитивного рішення.

Читайте також: Ця підтримка важлива для людей: Дуда переконує ЄС надати Україні статус кандидата

Віцепрем’єр-міністр зауважила, що ці країни вимагають певних передумов для надання Україні статусу країни-кандидата, що є дуже болючим питанням. Народ України вже доклав багато зусиль для реформ, включаючи боротьбу з корупцією та широку цифровізацію всього суспільства. Україна виконала майже 70 відсотків зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС, при цьому близько 91 відсотка громадян України підтримують її входження до ЄС.

«Це лише початок процесу, це шанс, яким Україна скористається, або не скористається. Тоді і скептики, і адвокати України матимуть свої підстави для роздумів…. Взагалі статус кандидата – це початок великого шляху. Кожен крок на шляху до членства - це передумова. Тому немає сенсу висувати додаткові передумови для набуття статусу країни-кандидата», - підкреслила Стефанішина.

Вона зауважила, що Україна продовжує шукати підходи та аргументи для кожної з країн Євросоюзу, переконуючи їх у необхідності позитивного рішення щодо власного «кандидатського» статусу. При цьому Україна не хотіла б бачити себе у «спільному кошику» країн, що претендують на отримання статусу кандидатів, оскільки право на такий статус Україна виборола зусиллями всього народу в боротьбі з агресором.

Читайте також: Президія Європарламенту закликала лідерів ЄС надати Україні статус кандидата

«Ми зараз живемо не в ті часи, коли існує «бізнес як завжди». Ми не можемо ставати заручниками рішень, які будуть основані на певних передумовах. Найважливіше – нині той час, коли Україна вже не вірить обіцянкам, але вірить конкретним діям. Ми подали заявку на членство. Лідери Європейського Союзу ще у березні (у Версалі – ред.) сказали, що Україна буде в ЄС. Тепер це має бути зафіксовано конкретним юридичним рішенням», - додала віцепрем’єр-міністр України.

Як повідомлялося, 23-24 червня у Брюсселі має відбутися засідання Європейської Ради, одним із питань якого буде розгляд заявки України на членство в ЄС та прийняття рішення щодо надання їй статусу країни-кандидата.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-