ЄС ніколи не погодиться зі спробами росії силоміць приєднати до себе території України

ЄС ніколи не погодиться зі спробами росії силоміць приєднати до себе території України

Декларація
Укрінформ
Європейський Союз засуджує дії росії, спрямовані на насильницьке відторгнення від України тимчасово окупованих регіонів, та ніколи не визнає спроб інтегрувати їх до російської території.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у Декларації Високого представника ЄС від імені всіх 27 країн Євросоюзу, що оприлюднена сьогодні на сайті Європейської Ради.

«Європейський Союз рішуче засуджує укази російського президента від 25 та 30 травня, які спрощують процес надання російського громадянства та видання російських паспортів громадянам України в Херсонській та Запорізькій областях, на територіях, що тимчасово знаходяться під контролем російських сил вторгнення, а також українським дітям без батьківського догляду та незаконно переміщеним особам з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Європейський Союз не визнає ці паспорти, видання яких є частиною агресивної війни росії проти України», - йдеться у документі.

Читайте також: Єврокомісія створила бізнес-платформу для вивезення українського зерна

В ухваленій Декларації Євросоюз засуджує будь-які спроби замінити демократично обрані та законні українські адміністрації, а також ввести російський рубль як грошову одиницю паралельно з українською гривнею на тимчасово окупованих територіях.

ЄС не приймає також спроб росії затвердити свою програму навчання та російські посібники, змінити мову викладання в школах в тих частинах Херсонської та Запорізької областей, які наразі перебувають під незаконним контролем російських загарбників.

«Будь-які спроби змінити статус частин території України є очевидним порушенням міжнародного законодавства, Хартії ООН та Конституції України, вони надалі підривають суверенітет та територіальну цілісність України і не визнаватимуться Європейським Союзом. росія, її політичне керівництво, та всі причетні до порушення міжнародного гуманітарного законодавства будуть притягнуті до відповідальності за ці протизаконні дії», - йдеться у Декларації Високого представника ЄС.

Читайте також: Шмигаль закликав ЄС не припиняти санкційний тиск та надалі знесилювати росію

У документі наголошується, що Європейський Союз залишається непохитним у підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

«Євросоюз вимагає від російської федерації негайно та безумовно вивести свої війська та військове обладнання з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів», - зазначається у спільній заяві європейських країн.

Як повідомлялося, 24 лютого 2022 року росія розпочала пряме вторгнення проти України та продовжила військову агресію, що почалася 2014 року. На боротьбу із агресором піднявся весь народ України.

Європейський Союз від початку російської агресії виявив солідарність з Україною, та надав їй політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку. Країни ЄС погодили вже шість пакетів санкцій проти росії та близьких до кремлівського режиму осіб, що обмежують здатність рф продовжувати агресивну війну проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-