Єврокомісія створила бізнес-платформу для вивезення українського зерна

Єврокомісія створила бізнес-платформу для вивезення українського зерна

Укрінформ
Єврокомісія продовжує шукати найефективніші способи вивезення заблокованого росією в українських портах зерна сухопутними шляхами і створила бізнес-платформу для контактів представників європейської логістики з українськими зернотрейдерами.

Про це заявив речник Єврокомісії з питань транспорту Адальбер Янз на брифінгу у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Щоб спростити вивезення зерна, Єврокомісія започаткувала сьогодні новий інструмент в межах Європейської мережі підприємств, що дозволяє поєднувати зусилля бізнесу в ЄС та в Україні. Він спрямований на створення нового партнерства між європейськими компаніями, що пропонують транспортні або складські рішення, та українськими зернотрейдерів, які шукають європейських партнерів з логістики», - сказав речник.

Читайте також: Глава Африканського союзу їде до путіна домовлятися про розблокування українського зерна

Він пояснив, що в країнах ЄС створені контактні пункти, де представники європейської логістики зможуть розв'язувати організаційні питання з українськими партнерами за принципом одного вікна.

«Країни ЄС також вживають заходів для прискорення процедур у пунктах перетину кордонів. Європейська комісія готує угоди у сфері дорожнього транспорту між ЄС, з одного боку, і з Україною та Молдовою - з іншого», - додав Янз.

За його словами, продовження європейського транспортного коридору TEN-T в Україну не лише поліпшить сполучення між Євросоюзом і Україною, а й підготує ґрунт для майбутньої роботи з відновлення країни, сприятиме зближенню між ЄС і Україною.

Читайте також: Шмигаль закликає ООН до рішучих дій, аби уникнути глобальної продовольчої кризи

При цьому ЄС вітає зусилля в межах ООН з розблокування шляхів морського сполучення для вивезення українського врожаю традиційними морськими шляхами з українських портів, додав речник ЄК.

Як повідомлялося, внаслідок російської агресії в українських портах заблоковано понад 20 мільйонів тонн зерна, призначеного для експорту, зокрема в країни Африки. Загарбники свідомо обстрілюють місця зберігання збіжжя, крадуть українське зерно. За оцінкою Єврокомісії, путінський режим навмисно вдається до таких дій, щоб створити глобальну загрозу голоду та скористатися нею для досягнення політичних цілей.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-