Основу оновлення України формуватимуть нацбезпека, євроінтеграція та економічні зміни - Шмигаль

Основу оновлення України формуватимуть нацбезпека, євроінтеграція та економічні зміни - Шмигаль

Укрінформ
Задля нового європейського майбутнього України потрібно пройти такі кроки, як відбудова, відновлення та оновлення країни.

Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив під час виступу в Українському домі у Давосі, передає Укрінформ із посиланням на Урядовий портал.

За словами глави уряду, Україна хоче застосувати унікальний синтез підходів до відбудови. Зокрема, регіональний підхід, коли країни-союзники, міста-побратими, міжнародні корпорації беруть шефство над українськими регіонами й допомагають їм із відбудовою грантами, спеціалістами та інвестиціями. Крім того, передбачено параметричний підхід.

«Він більше централізований, розробляється Національною радою з відновлення і стосується формування нових стандартів у сферах суспільного життя. «Build back better» - основа цього підходу. Це, наприклад, будівництво житла за новими стандартами, відновлення металургійних підприємств із використанням сучасних «зелених технологій» чи публічні будівлі, у яких будуть враховані принципи енергоефективності, безбар’єрності, інноваційності та, безумовно, принципи безпеки», - зазначив Шмигаль.

Він закликав усіх друзів і партнерів України долучатися до відновлення шляхом наповнення створеного в Україні фонду.

Читайте також: Зеленський пропонує створити міжнародну «службу 911» під брендом United 24

«Ми закликаємо всіх, хто хоче й готовий допомогти Україні, користуватися платформою United24, аби зробити свій внесок у нашу перемогу. Але ще більше ми закликаємо держави-партнери конфісковувати російські активи та спрямовувати ці кошти на відновлення України», - заявив Прем'єр-міністр.

Він зауважив, що основу оновлення країни будуть формувати національна безпека, євроінтеграція та економічна трансформація. І найпершим обов’язковим фактором будь-якого розвитку є високий рівень національної безпеки.

«Для цього ми працюємо над оптимізацією та вдосконаленням усієї оборонної сфери, налаштуванням довгострокового партнерства з країнами, які посилюватимуть наш військовий комплекс», - заявив глава уряду.

За його словами, євроінтеграція для України означатиме відкриті експортні ринки, доступ до структурних фондів ЄС та, зрештою, довгоочікуване возз’єднання з європейськими народами, з якими у нас куди більше спільних цінностей, аніж зі східним сусідом.

Шмигаль також підкреслив, що Україна ставить за мету досягнути проривного економічного зростання, у тому числі сфокусуватися на розвитку пріоритетних секторів економіки: військово-промислового комплексу, аерокосмічної галузі, глибинної переробки в металургії та агропромисловому комплексі.

Читайте також: Шмигаль закликав керівників міжнародних компаній планувати інвестиції в Україну вже сьогодні

«Крім цього, ми будемо максимально враховувати світові тренди, такі як сталий розвиток, "зелена" трансформація та цифровізація. Ми віримо, що все це стане потужними драйверами економічного зростання України», - заявив Шмигаль.

Він підкреслив, що надійні союзники, які готові допомагати, є одним із вирішальних чинників успіху країн, які відроджуються після війни. Прем'єр-міністр додав, що заможна й розвинена Україна - це великий внесок у заможну оновлену Європу.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав керівників міжнародних компаній планувати інвестиції та відкриття виробництв в Україні.

Фото: Урядовий портал

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-