Україна швидше пройде шлях до членства в ЄС, якщо Франція продемонструє лідерство – речник МЗС

Україна швидше пройде шлях до членства в ЄС, якщо Франція продемонструє лідерство – речник МЗС

Укрінформ
Україна пройде шлях від кандидата в члени ЄС до повноцінного членства швидше, якщо Франція та інші впливові європейські країни продемонструють лідерство у цьому процесі.

Про це йдеться у наданому Укрінформу коментарі речника МЗС Олега Ніколенка щодо прогнозу французького міністра, що процес вступу України до Євросоюзу може тривати 15 чи 20 років.

«Надання статусу кандидата в члени ЄС не означає негайного членства. Це – процес, який потрібно пройти. І ми впевнені, що ми пройдемо цей шлях швидше, якщо Франція та інші впливові європейські країни продемонструють лідерство», - зазначив Ніколенко.

Він зауважив, що війна Росії проти України засвідчила необхідність переосмислення майбутнього Європи, а підходи, якими донині керувалися європейські політики, не змогли убезпечити Європейський континент від нової агресії.

«Розмови про альтернативи, які можуть замінити повноцінну інтеграцію України в ЄС, – зміна форми, але не змісту. Цей шлях не зробить європейську спільноту сильнішою та більш процвітаючою. Саме тому ми наполягаємо на наданні Україні статусу кандидата в члени в ЄС вже в червні», - заявив речник МЗС.

Він акцентував, що нині Україна – єдине місце в Європі, де люди захищають європейські цінності ціною власних життів.

«Кандидатство стане важливим сигналом для українців, що Європа цінує та поважає їхні зусилля», - резюмував Ніколенко.

Читайте також: Євросоюз у червні має відкрити двері перед Україною – Дуда

Як повідомлялося, французький міністр у європейських справах Клеман Бон вважає, що процес вступу України до Євросоюзу може тривати 15 чи 20 років. Він також висловив думку, що Києву слід увійти до запропонованої президентом Еммануелем Макроном європейської політичної спільноти.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-