Євросоюз має надати Україні статус кандидата – глава МЗС Литви

Євросоюз має надати Україні статус кандидата – глава МЗС Литви

Укрінформ
Для Європи настав час довести свою здатність відігравати помітну геополітичну роль, тож країни-члени ЄС мають негайно розпочати переговори щодо членства з Північною Македонією та Албанією і надати статус країни-кандидата для України.

Про це в понеділок у Брюсселі перед початком засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив керівник зовнішньополітичного відомства Литви Ґабріелюс Ландсбергіс (Gabrielius LANDSBERGIS), повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Рішення, які Європа приймала протягом минулих двох з половиною місяців і прийматиме сьогодні, визначатимуть її долю на десятиліття вперед. Тож є імперативом, що ми маємо приймати правильні рішення. Коли йдеться про розширення, маємо переконатися, що переговори з Північною Македонією і Албанією розпочнуться негайно. Сподіваюся, жодна окрема країна не зможе накласти вето на таке стратегічне рішення та стримувати весь Європейський Союз і всю його політику. Це ж стосується статусу країни-кандидата (на входження до ЄС – ред.) для України. Весь цей пакет має просуватися вперед», - наголосив Ландсбергіс.

Читайте також: Литва на Радміні ЄС: у питанні санкцій проти рф ми стали заручниками однієї країни

Другим найважливішим питанням, за його словами, має стати повоєнна відбудова України.

«Європу пам’ятатимуть по тому, як ми це зробимо, якщо ми зможемо відновити країну, зробити її навіть кращою, ніж вона була до цього, чи зможемо, нарешті, повернути українську весну. Ми вже зробили певні правильні рішення, коли йшлося про санкції та про військову допомогу для України. Очевидно, це ще не кінець. У наших рішеннях ми все ще знаходимось десь посередині шляху. І якщо ми дійсно хочемо зробити Європу геополітичною, настав час, щоб зробити це зараз», - підкреслив міністр закордонних справ Литви.

Читайте також: Зеленський просить Албанію закрити порти для рф і обмежити приїзд російських туристів

Як повідомлялося, 16 травня у Брюсселі проходить засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС за участю міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби. Ситуація в Україні та її боротьба проти російської агресії, економічна, фінансова, гуманітарна та військова підтримка ЄС для України, а також перспективи її повоєнного відновлення будуть у центрі уваги європейських урядовців під час обговорення. Міністри мають також обговорити шостий пакет санкцій проти росії як країни-агресора, який має включати поетапну відмову від поставок російської нафти.

У засіданні Ради міністрів ЄС візьме участь міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Крім цього, окрема дискусія буде присвячена питанням розширення ЄС, до якої залучаються також міністри закордонних справ шести Балканських держав.

Читайте також: Північна Македонія вдруге за місяць висилає дипломатів рф

24 лютого поточного року росія розпочала неспровоковану війну проти України, проводить масовані обстріли та бомбардування українських міст і сіл, чинить репресії та звірства проти мирного населення на тимчасово окупованих територіях України. На боротьбу із загарбниками піднявся весь народ України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-