Україна потребує від Європи підтримки членства в ЄС та нафтове ембарго для рф – Єрмак

Україна потребує від Європи підтримки членства в ЄС та нафтове ембарго для рф – Єрмак

Укрінформ
Україна сьогодні потребує єдності Європи щодо запровадження нафтового ембарго для росії, бо енергоресурси є головним джерелом фінансування армії рф.

Про це написав керівник Офісу Президента Андрій Єрмак в Телеграмі, передає Укрінформ.

"​​Провів онлайн-дискусію з представниками аналітичного центру European Policy Centre. Наголосив, що Україна сьогодні потребує єдності Європи щодо підтримки нашої держави, зокрема на її шляху до набуття членства у Європейському Союзі та щодо запровадження більш ефективних санкцій проти росії, насамперед нафтового ембарго.Саме це є головним пунктом Плану дій, який розробила санкційна група Макфола-Єрмака, бо енергоресурси - це головне джерело фінансування армії рф", - написав Єрмак.

Він зазначив, що Європа має бути єдиною в питанні нафтового ембарго.

Читайте також: Україна переконуватиме партнерів увести газове та нафтове ембарго проти росії - Шмигаль

"Українська влада постійно перебуває в контакті з європейськими партнерами, керівництвом ЄС, і всі пропозиції української сторони беруться до уваги, а як вони працюватимуть – буде видно за результатами", - зауважив керівник ОП.

За його словами, як потужна санкційна політика, так і приєднання України до ЄС є питанням обопільної безпеки – для нашої країни та всієї Європи, хоч це усвідомлюють ще не в усіх європейських столицях. "Для нас неприйнятна пропозиція щодо «альтернативних варіантів євроінтеграції». Ми вважаємо, що вона створює таку саму ілюзію відкритих дверей, як і у випадку з НАТО", - підкреслив Єрмак.

Читайте також: ЄС має погодити ембарго на постачання російської нафти – Боррель

Він наголосив, що Україна сьогодні заслуговує на те, щоб були застосовані спеціальні безпрецедентні механізми щодо набуття членства в ЄС, та у червні наша держава має отримати статус кандидата на членство у Євросоюзі, оскільки в іншому разі це буде вкрай негативним і неправильним сигналом.

"Сьогодні наша країна, не будучи ні членом НАТО, ні членом ЄС, уже стільки днів стримує одну з найпотужніших армій світу. І сьогодні Євросоюз і НАТО мають нарешті зрозуміти, що наскільки Україні потрібні ЄС і НАТО, настільки НАТО та ЄС потрібна Україна. Я вважаю, що без України сьогодні ні Європейський Союз, ні НАТО не будуть сильними", - написав Єрмак.

Керівник ОП переконаний, що Україна стане одним із засновників та лідерів нової системи безпеки, яка має бути створена після цієї війни.

Читайте також: ЄС може відкласти ембарго на російську нафту через супротив Угорщини - ЗМІ

Як повідомлялося, 24 лютого 2022 року росія розпочала пряме вторгнення проти України та продовжила військову агресію, що почалася з 2014 року. Російські війська проводять масовані бомбардування та обстріли мирних українських міст та селищ, розв’язали масовий терор проти цивільного населення на тимчасово окупованих територіях.

Європейський Союз від початку війни виявив солідарність з Україною, та почав надавати їй ефективну політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу. Він запровадив п’ять пакетів секторальних та індивідуальних санкцій, що є дуже болючими для російської економіки, та опрацьовують шостий пакет санкцій ЄС, що може поширюватиметься на поставки російських енергоносіїв. На цей час країнам-членам не вдалося досягти консенсусу навколо запровадження ембарго на постачання до країн ЄС російської нафти.

Фото: Телеграм

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-