74% європейців вважають, що ЄС має захищати Україну у разі нападу Росії

74% європейців вважають, що ЄС має захищати Україну у разі нападу Росії

Опитування
Укрінформ
Згідно з даними опитування, більшість європейців у восьми країнах стверджують, що ЄС має захищати Україну у разі нападу з боку РФ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Politico.

Опитування було проведене серед 8 000 респондентів у восьми країнах ЄС. Результати опитування показали що близько 74% респондентів вважають, що ЄС має захищати Україну у разі нападу Москви.

Згідно з опитуванням компанії Euroskopia, опублікованим сьогодні, більшість європейців виступає за допомогу Україні дипломатичними засобами.

Опитування показує, що португальські респонденти найбільше підтримують питання захисту України, на рівні ЄС, тоді як Греція має найбільший відсоток тих, хто виступає проти підтримки Києва.

47% респондентів вважають, що ЄС має використовувати лише дипломатичні засоби для підтримки України, 20% кажуть, що ЄС має вживати оборонних військових заходів, якщо це необхідно, а 7% вважають, що блок повинен навіть піти на військове протистояння з Москвою.

Респонденти у Португалії найбільше підтримали захист України - 78 відсотків за. Португальські респонденти також найбільше підтримали військовий варіант реагування на агресію РФ.

Читайте також: Росія втрачає вплив в Україні внаслідок власних дій — аналітик

Як повідомлялося, Москва накопичує військові підрозділи на тимчасово окупованих територіях України та навколо її кордонів. Ці військові приготування Кремль намагається використовувати для прямого шантажу США та НАТО, яким висуває ультиматум, сформульований у так званих «гарантіях безпеки» з вимогою гарантувати нерозповсюдження НАТО на схід та відмову країн Північноатлантичного альянсу від своєї політики безпеки.

Читайте також: 48% українців вважають, що військова допомога та навчання з НАТО і ЄС стримають Росію

РФ вимагала у США та НАТО дати письмову відповідь на її пропозиції щодо «гарантій безпеки». Відповідь була отримана 26 січня. Голова МЗС РФ Сергій Лавров назвав ці відповіді загалом незадовільними, але уточнив, що діалог буде продовжено. У разі відмови Заходу прийняти російські «пропозиції» кремлівська влада публічно погрожувала вжити заходів «військового та військово-технічного характеру».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-