Малюська назвав Ахметова, Коломойського і Порошенка «очевидними олігархами»

Малюська назвав Ахметова, Коломойського і Порошенка «очевидними олігархами»

Укрінформ
Міністр юстиції України Денис Малюська пояснив, хто в Україні відповідає ознакам олігарха, згідно з законом «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

Як передає Укрінформ, свою думку він озвучив у інтерв'ю «Forbes».

«Досить відкрити рейтинг Forbes. Перший рядок – Рінат Ахметов. Є всі критерії – медіа, бізнес, активи, партнери у Раді. Схожа історія із Коломойським. Петро Порошенко – активи, участь у політиці, під питанням телеканали», - відповів Малюська на запитання, кого він вважає очевидним олігархом.

На уточнення, чи допоможе передача телеканалів «Прямий» та «5 канал» Порошенкові уникнути статусу «олігарха», міністр зауважив: «Важко сказати, я не бачив нової структури власності «Прямого» та «5 каналу».

Читайте також: Положення про реєстр олігархів вже «на виході» - секретар РНБО

«Закон прописаний широко, не обов’язково бути прямим власником, можна впливати на медіа через афілійованих осіб. Зараз канали ведуть мовлення, начебто, вони перебувають у власності Порошенка. Можливо, «Прямий» та «5 канал» - не єдині медіаактиви Порошенка. Це питання доведення», - сказав Малюська.

На уточнення журналіста, чи може потрапити до списку олігархів Томаш Фіала, міністр відповів: «Томаш Фіала для мене – людина-загадка. В очах громадськості він не олігарх, а за критеріями закону я його не відстежував».

Також Малюська зауважив, що за імплементацією закону стежитимуть медіа та суспільство.

«99% рішень буде оскаржено у Верховному суді. Важливо мати незаперечну доказову основу. Рішення не повинні викликати багато суперечок та дискусій. Великому бізнесу, який перебуває у середній зоні, слід порадитись із юристами», - сказав він, відповідаючи на запитання, наскільки великим може бути список олігархів.

Читайте також: Зеленський хоче, аби обмеження щодо олігархів поширювались і за межі України

Водночас Малюська зауважив, що підготовка списків олігархів наразі не ведеться.

«Головна мета закону – не зробити олігархам боляче, а зробити так, щоб їх не було. Ми дали півроку, щоб вони втратили свій статус олігарха та стали бізнесменами, меценатами та шанованими людьми. Такий процес пройшли багато західних олігархів свого часу. Це можна зробити до 7 травня. Потім буде інша історія», - додав міністр.

Як повідомлялося, 5 листопада Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». Наступного дня документ був опублікований у газеті Верховної Ради «Голос України», після чого набув чинності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-