Закон про олігархів: Мін'юст очікує висновків Венеційської комісії 10-11 грудня

Закон про олігархів: Мін'юст очікує висновків Венеційської комісії 10-11 грудня

Укрінформ
Експертний висновок Європейської комісії за демократію через право (Венеційської комісії) щодо ухваленого в Україні закону про олігархів очікується 10-11 грудня.

Про це в інтерв'ю телеканалу "Дом" повідомив міністр юстиції Денис Малюська, передає Укрінформ. 

"Експерти Венеційської комісії провели зустрічі з різними стейкхолдерами як в Україні, так і поза. Зокрема, були дискусії й зі мною. У мене була окрема зустріч з експертами Венеційської комісії. Вони готують свій висновок. Попередньо, ми очікуємо, що рішення про висновки Венеційської комісії буде ухвалено 10-11 грудня цього року", - сказав міністр.

Малюська зазначив, що експерти комісії налаштовані конструктивно, вони заслуховували усі думки.

"Ці зустрічі не полягали в тому, що вони висловлювали якусь свою позицію. Вони ставили питання і навіть не так про деталі, як про філософію та мотиви. Бо експерти чудово знають закон. Вони приблизно розуміють, наскільки політично конфліктна тема. І наші дискусії були здебільшого: а чому ви саме цей механізм вибрали, а не інший. А чому цей інструмент, а не інший. Чому це обмеження, а не третє. І в чому була мотивація розробки саме такого закону та такого механізму", - пояснив Малюська.

Міністр наголосив, що в історії відносин України з Венеційською комісією ніколи не було висновку, в якому було б сказано, що у законі чи законопроєкті все ідеально.

"Тому я і не розраховую на висновок, де буде сказано: знаєте, Венеційська комісія проаналізувала - нам тут нічого робити, молодці, йдіть далі. Такого не було раніше, такого не буде і в цьому випадку", - сказав він.

Безумовно, у висновку комісії буде опис певних ризиків, пропозиції щодо покращення закону про олігархів.

"І наша робота буде - проаналізувати те, що напише Венеційська комісія, наскільки це лягає у наше бачення реформ і наскільки це можна буде імплементувати до закону. Ми потенційно до змін до закону готові, якщо пропозиції будуть достатньо конструктивними, конкретними, щоб їх можна було імплементувати", - заявив Малюська.

Також влада готова, що зауваження комісії будуть штучно використані в Україні в політичних цілях та для протидії набранню чинності закону про олігархів.

"Ми очікуємо. Оскільки у висновках у будь-якому випадку буде якась критика, якісь пропозиції щодо вдосконалення. У будь-якому разі олігархи візьмуть це як прапор і для гасел про те, що цей закон неконституційний, порушує базові права людини. Такі маніпуляції цілком очікувані, і ця історія розпочнеться з 11 грудня - одразу зі старту", - підсумував міністр.

Як повідомлялося, 5 листопада Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". Наступного дня документ був опублікований у газеті Верховної Ради "Голос України", після чого набув чинності. 

Фото: minjust.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-