У МЗС прокоментували заяви Росії про те, що НАТО мілітаризує Україну

У МЗС прокоментували заяви Росії про те, що НАТО мілітаризує Україну

Укрінформ
Заяви російських посадовців про ефемерні загрози зі сторони України і НАТО є продуктом викривленого сприйняття реальності.

Про це йдеться у наданому Укрінформу коментарі речника МЗС Олега Ніколенка у відповідь на заяву офіційної представниці МЗС Росії Марії Захарової про мілітаризацію України та просування військової інфраструктури НАТО до російських кордонів.

Ніколенко акцентував, що інтеграція в НАТО - це стратегічний вибір українського народу, закріплений в Конституції України.

"Ми розглядаємо Альянс не тільки як парасольку безпеки, але і як простір спільних демократичних цінностей. Подальший розвиток співпраці з НАТО залежить виключно від волі нашої держави та членів Альянсу. І в цьому діалозі Російська Федерація не має права голосу", - наголосив речник МЗС.

Читайте також: Міжпарламентська рада Україна-НАТО: Корнієнко розповів про реформи у сфері оборони

Він підкреслив, що Україна прагне миру, справедливості і поваги до міжнародного права, а зовнішня політика РФ намагається підірвати міжнародний порядок, заснований на міжнародному праві.

"Заяви російських посадовців про ефемерні загрози зі сторони України - продукт викривленого сприйняття реальності. Росія зараз має не місця дислокації військових НАТО рахувати, а докладати зусиль, аби зрушити з місця врегулювання російсько-українського збройного конфлікту. Для цього потрібно припинити вигадувати причини для уникнення зустрічей в рамках наявних форматів переговорів, почати добросовісно виконувати Мінські домовленості та домовленості лідерів нормандського формату", - зазначив Ніколенко.

Читайте також: НАТО-Росія: Довготерпіння Заходу закінчилося

За його словами, натомість ресурси, які Росія зараз задіяла для просування агресивної політики, можуть бути вивільнені для поліпшення добробуту пересічних російських громадян: гарантування їм дотримання базових прав людини, створення системи верховенства права, надання захисту від коронавірусної хвороби COVID-19.

"Очевидно, саме цього і очікує російський народ від своєї влади", - припустив речник МЗС.

Як повідомлялося, офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що нагнітання антиросійської істерії вигідне країнам НАТО, які, прикриваючись неіснуючою російською загрозою, ведуть активне військове освоєння України. За її словами, на території України вже налічується близько десяти місць дислокації натовських військовослужбовців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-