Веніславський пояснив, чому Україна дозволила Росії відкрити виборчі дільниці у консульствах

Веніславський пояснив, чому Україна дозволила Росії відкрити виборчі дільниці у консульствах

Укрінформ
Україна дозволила Російській Федерації відкрити виборчі дільниці, тому що виконує свої зобов'язання відповідно до міжнародних договорів.

Як передає Укрінформ, про це сказав представник Президента в Конституційному Суді, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в ефірі телеканалу "Україна 24".

Він зазначив, що у рамках міжнародного права існує конвенція про консульські зносини та конвенція про дипломатичні зносини. Якщо між двома державами розірвані дипломатичні зносини, то це не означає розірвання консульських зносин. Саме консульські установи України за кордоном і консульські установи інших країн на території України забезпечують реалізацію законних прав, інтересів, свобод громадян відповідної держави.

"У даному випадку Україна не розірвала навіть дипломатичні відносини з країною-окупантом, не говорячи про консульські. Тому вона виконує всі ті зобов’язання, які випливають з її міжнародних договорів з участю у міжнародних організаціях і надає росіянам, які перебувають на території України можливість реалізувати свої конституційні права. Україна веде себе як цивілізована країна і жодних проблем з можливістю надати таке право голосу для росіян в даному випадку немає”, - пояснив Веніславський.

Читайте також: РНБО запровадила санкції проти 33 кандидатів у депутати Держдуми РФ

Як повідомлялося, впродовж 17-19 вересня Росія проводить до Держдуми. В Україні дільниці для голосування на російських виборах відкрились у посольстві та консульствах РФ у Києві Львові, Одесі та Харкові.

Раніше Верховна Рада України закликала міжнародну спільноту не визнавати легітимність цих виборів у зв’язку із наміром російської влади незаконно провести голосування на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Крим та захоплені окремі райони Донецької та Луганської областей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-