Рада розблокувала підписання закону про перезапуск ВККС

Рада розблокувала підписання закону про перезапуск ВККС

Укрінформ
Парламент відхилив проєкт постанови №3711-д-П2 "Про скасування рішення Верховної Ради про повторне прийняття в цілому з урахуванням пропозицій Президента Закону “Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України”.

Документ на позачерговому засіданні ВР підтримали 17 народних депутатів за мінімально необхідних 226, передає кореспондент Укрінформу.

Таким чином, проєкт постанови вважається відхиленим, а закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України” з пропозиціями Президента може бути підписаним.

Автор документу, народний депутат від фракції “Батьківщина” Сергій Власенко у пояснювальній записці вказав, що законопроєкт №3711-д з пропозиціями Президента нібито було ухвалено з порушенням Конституції та Регламенту Верховної Ради.

Читайте також: Перезавантаження ВРП: нарешті з’явився інструмент очищення всієї судової системи

Після відхилення проєкту Голова Верховної Ради Дмитро Разумков може підписати Закон щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів і передати його на підпис Президенту.

Як повідомляв Укрінформ, парламент ухвалив закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» (№3711-Д) 29 червня. 2 липня ВР розблокувала підписання документа, відхиливши дві постанови про його скасування. 5 липня Голова ВР Дмитро Разумков підписав відповідний законодавчий акт і направив його на підпис Президенту.

8 липня Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України». У своїх пропозиціях Президент вказує, що закон містить положення, які не узгоджуються між собою.

Читайте також: На Банковій прокоментували ухвалення закону про реформу ВРП

Верховна Рада 13 липня ухвалила в цілому з пропозиціями Президента Закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» (3711-д).

Документ передбачає, що перший склад конкурсної комісії з відбору членів ВККС розпочинає роботу за умови призначення щонайменше чотирьох членів конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями.

Рішення першого складу конкурсної комісії є ухваленим, якщо за нього проголосували не менше чотирьох членів конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями.

У разі однакової кількості голосів «за» і «проти» голоси трьох членів конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями, є вирішальними.

Читайте також: Перезавантаження ВРП: «Велика сімка» готова надати Україні експертів

Як повідомляв Укрінформ, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання парламенту у вівторок, 20 липня.

Разумков розпорядженням також доручив провести позачергове засідання парламенту першому заступнику Руслану Стефанчуку.

Прессекретар голови парламенту Ольга Туній поінформувала, що протягом 20-21 липня Разумков перебуватиме у дводенній відпустці за сімейними обставинами.

Згідно з календарним планом, п’ята сесія парламенту розпочалася 2 лютого 2021 року, а закінчиться - 23 липня 2021 року. Планується, що шоста сесія парламенту дев’ятого скликання розпочнеться 7 вересня 2021 року, а завершиться 21 січня 2022 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-