Венедіктова домовилася з керівниками спецслужб Литви про співпрацю

Венедіктова домовилася з керівниками спецслужб Литви про співпрацю

Укрінформ
Генпрокурор Ірина Венедіктова під час візиту до Литви домовилася про співпрацю у сфері економіки з директором Служби спеціальних розслідувань Жидрунасом Барткусом і директором Служби розслідувань фінансових злочинів Антоні Мікульскісом.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

«Очільники української і литовської інституцій домовились поглиблювати співпрацю в сфері захисту економіки», - йдеться у повідомленні.

Служба спеціальних розслідувань є правоохоронним органом, що займається викриттям, протидією та попередженням корупції у Литві та працює на міжнародному рівні для запобігання її поширенню.

«Весь світ має бути об’єднаний проти корупції, тому для нас пріоритетно розвивати зв’язки з правоохоронцями інших країн. Литва готова ділитися найкращими практиками і досвідом. Така взаємодія розвиває потенціал антикорупційних органів, а саме потужної боротьби від нас всіх чекає суспільство», - цитує пресслужба Венедіктову.

У ході зустрічі з директором Служби розслідувань фінансових злочинів країни генпрокурор обмінялася інформацією про заходи із захисту державних фінансів та протидії відмиванню коштів, які вживаються правоохоронцями обох країн.

«Руйнування тіньових схем - дуже важливий напрям, де від пильності правоохоронців залежать всі сфери життя держави. Торік завдяки нашій координації з протидії схемам ухилення від сплати податків на майже 50 мільярдів гривень збільшено надходження до бюджету. А ліквідація транзитно конвертаційних груп збільшила надходження ПДВ на 40 мільярдів гривень. Наразі українська система протидії фінансовим злочинам перебуває в стані перетворення. У вересні запрацює новий орган – Бюро економічної безпеки. Його аналітики і детективи працюватимуть над попередженням та розслідуванням злочинів, пов’язаних з економікою та фінансами», - зазначила генпрокурор.

Читайте також: В Україні за фактами контрабанди розслідуються близько 400 справ – Венедіктова

Венедіктова додала, що Офіс генпрокурора цього року вже уклав угоду про співробітництво із Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству, яке також є партнером Служби розслідувань фінансових злочинів Литовської Республіки.

Фото: ОГП

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-