Кляйне заявляє про необхідність реформи оборонної галузі в Україні на шляху до НАТО

Кляйне заявляє про необхідність реформи оборонної галузі в Україні на шляху до НАТО

Укрінформ
Кожна країна обирає свій шлях реформування оборонного сектора відповідно до стандартів НАТО, але євроатлантичних принципів прозорості, чесної конкуренції, належного парламентського контролю та державно-приватного партнерства мають дотримувати всі.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявила голова Центру інформації та документації НАТО Вінета Кляйне у виступі на Львіському безпековому форумі.

Вона зазначила, що Україна є дуже важливим партнером для НАТО, а Північноатлантичний Альянс завжди заявляв про підтримку українського суверенітету і територіальної цілісності та побажання вступити до НАТО.

Водночас Кляйне акцентувала на необхідності реформ, які потрібні, щоб Україна могла краще протистояти наявним викликам і далі просуватися на своєму шляху до НАТО. Одна з них – це реформа оборонної галузі, яка має спиратися на наукові дослідження і досвід інших країн.

«Кожна країна обирає свій шлях, яким чином розвивати оборонну галузь. Але є певні принципи, яким слідують усі, особливо, якщо країна хоче і далі просуватися на шляху до НАТО, – це прозорість, чесна конкуренція, належний парламентський контроль, державно-приватне партнерство. І ми можемо сказати, що це ключові євроатлантичні принципи», - сказала Кляйне.

Вона додала, що радники НАТО багато працюють з українськими парламентаріями щодо розвитку відповідного законодавства. Водночас Кляйне констатувала, що у сфері державних оборонних закупівель «є певні виклики».

«Я хочу підкреслити, що без адміністрування навіть найкращі закони залишаються на папері, і ми втрачаємо час. Цілісний погляд на те, яким чином розподіляти відповідальність та завдання поміж ключовими гравцями, яким чином балансувати інтереси, які потрібні нові закони та регуляторні норми, – це дуже важливо для успіху реформи (оборонного сектора)», - зауважила голова Центру інформації та документації НАТО.

Читайте також: НАТО обіцяє Україні нові можливості у рамках програми партнерства

Вона також наголосила на важливості комунікації з суспільством, яке має «дуже добре розуміти, яким чином державні ресурси витрачаються на те, щоб гарантувати безпеку країни».

«І, звісно, управління оборонною галуззю має демонструвати українському народу, що ці інвестиції використовуються розумно», - резюмувала Кляйне.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон "Про оборонні закупівлі" 17 липня 2020 року. Закон набув чинності 1 січня 2021 року.

17 лютого 2021 року Кабінет Міністрів прийняв шість із десяти постанов уряду щодо імплементації Закону "Про оборонні закупівлі", розроблених Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості.

Фото: www.armyfm.com.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-